Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění #2434, Úrazové životní pojištění

Úrazové životní pojištění, Pojištění

T

Dobrý den, mám ročního vnuka a 30-ti letou dceru v inval. důchodě 1. stupně. Potřebovala bych poradit, kde nejlépe pojistit dceru a zároveň i vnuka, aby to bylo pro ni finančně únosné. Jedná se mi o úrazové pojištění popřípadě i kombinaci s jiným produktem např. spořením. Pojistit jen dítě se mi zdá nerozumné - jde i o zabezpečení vnuka. Je tolik produktů, že se v nich už zamotávám a nechci se unáhlit. Děkuji

Sjednat pojištění online

Dobrý den,

doporučuji u pojišťovny řešit pouze obnosové úrazové životní pojištění (pojištění úrazu, nemoci a smrti) - tedy platit si měsíčně pojistné, a dojde-li k úrazu, nemoci či smrti, tak čerpat pojistné plnění (předem sjednanou částku).

Spoření doporučuji řešit výhradně přes banky (spořící účet či termínovaný vklad). Kombinované spořící/úrazové životní pojištění je velmi nevýhodný produkt (kterým jsou pověstní zejména finanční poradci, mající z něj vysoké provize a nešťastní lidé, kteří se nemohou takto nevýhodného produktu zbavit).

Úrazové životní pojištění (nikoliv kombinované spořící): má vždy individuální podmínky - doporučuji oslovit větší, zavedenější (a tedy bohužel i dražší) pojišťovny jako Axa, Česká pojišťovna, Generali. O co je zde pojistka dražší, o to komfortnější je následné čerpání v případě problému (naopak u povinného ručení, kde plnění nečerpáte Vy ale protistrana dopravní nehody, se vyplatí volit nejlevnější pojišťovny na trhu - Triglav, Slavia, atd., neboť rychlost a komfortnost plnění zde není Váš problém).

Spoření: začněte dobrým běžným účtem, které bude zcela bez poplatků a podmínek (nejlepší Equa Bank, následuje Air Bank a Fio Banka) a už tímto krokem ušetříte nemalé peníze. Od Equa Bank doporučuji spořící účet HIT s úrokem 1% + bonus 0,5% při zasílání výplaty (důchodu) na tento účet. Bez podmínek, poplatků, skrytých triků, jednoduché, peníze kdykoliv k dispozici.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Ceny nemovitostí v roce 2020: růst bude zpomalovat

Ceny nemovitostí v roce 2020: růst bude zpomalovat

16.12.2019, Reality, Autor: Marek Hadač

Ceny domů a bytů dál porostou. Ale pomaleji než dosud. Takové jsou prognózy analytiků pro rok 2020. Nedávno to ve své zprávě potvrdila i Česká národní banka. Tím pádem by se dál nemělo zvyšovat nadhodnocení cen nemovitostí.

Stovky miliard korun ztrácí každý den svou hodnotu. Lidé je nechávají na běžných účtech

Stovky miliard korun ztrácí každý den svou hodnotu. Lidé je nechávají na běžných účtech

13.12.2019, Spoření, Autor: Petr Jermář

Průzkumy ukazují, že většina českých domácností se snaží každý měsíc spořit. Jenže ne vždy na to jdou opravdu chytře. Často nechávají peníze ležet na běžných účtech, kde rychle ztrácí hodnotu kvůli inflaci. Podle údajů České národní banky mají české domácnosti na těchto účtech víc než 1,3 bilionu korun.

Vánoční půjčka: většina Čechů ji odmítá, přesto před Vánocemi zájem o úvěry stoupá

Vánoční půjčka: většina Čechů ji odmítá, přesto před Vánocemi zájem o úvěry stoupá

11.12.2019, Půjčka, Autor: Jan Budín

Naprostá zbytečnost. To si většina lidí myslí o vánočních půjčkách. Ukázal to průzkum České bankovní asociace, podle kterého 92% obyvatel České republiky považuje úvěr na nákup dárků za špatný nápad. Přesto právě před Vánocemi zájem o půjčky každoročně roste.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

ML

#8294, Zaměstnání a OSVČ, Osobní a rodinné finance, 15.12.2019

Dobrý den, jsem zaměstnaný u firmy, kde za mě firma daň z příjmů platí, ale zároveň mám brigádu z domu, kde si vydělám 8-13 tisíc měsíčně. Na konci měsíce vždy pošlu fakturu té společnosti a ona mi výplatu vyplatí, ale nikdo neplatíme daně. Jak mám v této situaci pokračovat, popřípadě, kde mám daně já platit?

Dobrý den, jako OSVČ máte povinnost podávat daňové přiznání, ve kterém uvedete všechny své příjmy a výdaje a z toho se Vám vypočte daň z příjmu (15% ze zisku). Dále i při OSVČ jako vedlejší činnosti k zaměstnání jste povinen platit sociální a zdravotní pojištění. Za zaměstnance řeší komplet daňovou agendu zaměstnavatel, ale jako podnikatel si toto vše budete muset řešit sám (nebo si na to za úplatu někoho najmout). 

H

#8293, Výběr z bankomatu v zahraničí a volba kurzu, Běžný účet, 15.12.2019

Dobry den, mam dotaz tykajici se bankomatu, resp. vyberu z bankomatu. Pokud mam platebni kartu vystavenou v zahr. (v ramci EU) a pouziji ji k vyberu z bankomatu v CR, za ucelem vyberu Kc (napr. 3 000 Kc), objevi se mi volba s prevodem a volba bez prevodu. S prevodem se zobrazi "kurz bankomatu" a kolik me to bude stat v mene statu, kde ziji (EUR, britska libra). Pokud bych zvolila bez prevodu, dostanu ceske koruny, pozadovanych 3 000 Kc, ale v jakem kurzu? Jaka je souvislost "s prevodem" a " bez prevodu" s DCC. Dekuji

Dobrý den, při výběru z bankomatu v zahraničí (resp. při výběru peněz v cizí měně) Vám bankomat vždy nabídne 2 možnosti - s převodem kurzu a bez převodu kurzu. Volbou "s převodem kurzu" se přepočet kurzu provede dle měny provozovatele bankomatu. Volbou "bez převodu" dojde k přepočtu kurzu dle Vaší banky. Téměř vždy bývá výhodnější kurz vlastní banky, tedy volte zásadně "bez převodu".

MC

#8292, Lze vymáhat staré dluhy?, Exekuce a insolvence, 15.12.2019

Dobry den, konkurz skoncil v roce 2009. Jedna se o neprednostni pohledavky, zaplatil jsem vse vuci statu, pojistovnam, fin. uradu. Maji jeste pravo po 10 letech po ukonceni konkurzu soudem vymahat zbyle pohledavky?

Dobrý den, dluhy mohly být prominuty po úspěšně ukončené insolvenci nebo třeba jsou nyní po 10 letech promlčeny, ale s jistotou Vám to říct nemohu, neb neznám detailně Váš případ (kdy jaký dluh vznikl). Obecně insolvence řeší pouze dluhy vzniklé před datem vstupu do insolvence. Pokud Vám další dluhy vznikly po tomto datu, je možné je vymáhat. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 8200 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR