Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění #2434, Úrazové životní pojištění

Úrazové životní pojištění, Pojištění

T

Dobrý den, mám ročního vnuka a 30-ti letou dceru v inval. důchodě 1. stupně. Potřebovala bych poradit, kde nejlépe pojistit dceru a zároveň i vnuka, aby to bylo pro ni finančně únosné. Jedná se mi o úrazové pojištění popřípadě i kombinaci s jiným produktem např. spořením. Pojistit jen dítě se mi zdá nerozumné - jde i o zabezpečení vnuka. Je tolik produktů, že se v nich už zamotávám a nechci se unáhlit. Děkuji

Sjednat pojištění online

Dobrý den,

doporučuji u pojišťovny řešit pouze obnosové úrazové životní pojištění (pojištění úrazu, nemoci a smrti) - tedy platit si měsíčně pojistné, a dojde-li k úrazu, nemoci či smrti, tak čerpat pojistné plnění (předem sjednanou částku).

Spoření doporučuji řešit výhradně přes banky (spořící účet či termínovaný vklad). Kombinované spořící/úrazové životní pojištění je velmi nevýhodný produkt (kterým jsou pověstní zejména finanční poradci, mající z něj vysoké provize a nešťastní lidé, kteří se nemohou takto nevýhodného produktu zbavit).

Úrazové životní pojištění (nikoliv kombinované spořící): má vždy individuální podmínky - doporučuji oslovit větší, zavedenější (a tedy bohužel i dražší) pojišťovny jako Axa, Česká pojišťovna, Generali. O co je zde pojistka dražší, o to komfortnější je následné čerpání v případě problému (naopak u povinného ručení, kde plnění nečerpáte Vy ale protistrana dopravní nehody, se vyplatí volit nejlevnější pojišťovny na trhu - Triglav, Slavia, atd., neboť rychlost a komfortnost plnění zde není Váš problém).

Spoření: začněte dobrým běžným účtem, které bude zcela bez poplatků a podmínek (nejlepší Equa Bank, následuje Air Bank a Fio Banka) a už tímto krokem ušetříte nemalé peníze. Od Equa Bank doporučuji spořící účet HIT s úrokem 1% + bonus 0,5% při zasílání výplaty (důchodu) na tento účet. Bez podmínek, poplatků, skrytých triků, jednoduché, peníze kdykoliv k dispozici.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Český akciový trh: Kdo by nechtěl zbohatnout na koroně

Český akciový trh: Kdo by nechtěl zbohatnout na koroně

14.7.2020, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Nakoupit akcie není nic těžkého. Stačí si zařídit obchodní účet u banky, případně využít některou z populárních online obchodních platforem. Po vytvoření obchodního účtu si na něj stačí poslat počáteční investiční kapitál – a můžeme začít obchodovat. Teprve teď ale začíná to pravé finanční dobrodružství – co za tituly nakoupit? 

Dobrá zpráva: daňové odpočty u hypoték zůstaly, daň z nabytí nemovitosti padla

Dobrá zpráva: daňové odpočty u hypoték zůstaly, daň z nabytí nemovitosti padla

13.7.2020, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

S dobrou zprávou pro všechny zájemce o hypotéku přišli minulý týden poslanci. Na svém jednání totiž odhlasovali zrušení daně z nabytí nemovitosti. Zároveň zachovali možnost odečíst si úroky z hypotéky od daně z příjmu. Pro žadatele o hypoteční úvěr to znamená, že ušetří i statisíce korun.

Nejlepší běžný účet roku 2020 nabízí Equa bank

Nejlepší běžný účet roku 2020 nabízí Equa bank

8.7.2020, Běžný účet, Autor: Jan Budín

Equa bank, Air Bank, Fio banka. Tyto tři společnosti nabízí v roce 2020 nejlepší běžné účty na českém trhu. Bodují zejména minimem poplatků, přehledným mobilním bankovnictvím a moderními způsoby placení. Vyplývá to z výsledků soutěže Zlatá koruna, která zhodnotila produkty od 70 finančních společností.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

JK

#10690, Zrušení daně z nabytí nemovitosti, Daně, 14.7.2020

Dobrý den, bude možné si zažádat o vrácení 4% daně za pozemek k domu? Za pozemek pod domem a stavbu jsem byla osvobozena od platby daně 4%, za ostatní pozemek jsem 4% daň zaplatila. Koupě domu proběhla v roce 2017.

Dobrý den, toto možné nebude. Dle aktuálně schvalovaného návrhu zákona na zrušení daně z nabytí nemovitosti budou od této daně osvobozeny převody uskutečněné po 12/2019.

P

#10689, Stará bankovka Polský zlotý, Banka, 14.7.2020

Dobrý den, je platná bankovka 100 zlotých z roku 1994?

Dobrý den, 1/1/1995 byla v Polsku provedena konverze z PLZ na PLN (starší bankovky ani mince platné nejsou).

P

#10688, Platba na PayPal účet, Platba, 14.7.2020

Dobrý den, odeslal jsem 2 platby na PayPal účet. První platba proběhla v pořádku a peníze se mi připsaly. Druhá ale stále není připsána na PayPal učtu (více jak 14 dní). V mé bance mi tvrdí, že platba odešla a vše musí řešit banka příjemce. Jak mám postupovat? Děkuji

Dobrý den, problém bude pravděpodobně v identifikaci příchozí platby na PayPal bankovním účtu. Doporučuji se ujistit, zda jste u platby zadal správný VS a případně kontaktovat PayPal a platbu společně dohledat. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 10 600 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR