Banky.cz Banky.cz Pojišťovny Generali Česká pojišťovna
Generali Česká pojišťovna

Generali Česká pojišťovna

  Adresa: Spálená 75/16, 113 04 Praha 1, CZ 
  IČ: 45272956 
  SWIFT:  
  Kód banky:  
  Na českém trhu: 1.2.1992 

  Nejvýhodnější nabídka pojištění od profesionálů

  POVINNÉ
  Váš telefon

  94% klientů najdeme
  výhodnější pojištění

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Jak již je z názvu tohoto pojištění patrné, tak je povinné pro každého uživatele motorového vozidla. Smyslem tohoto pojištění je krýt pojištěného za škody, které může způsobit ostatním účastníkům ať již na majetku nebo na zdraví.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Smyslem tohoto pojištění je pokrýt škody na svém vozidle, které se mohou přihodit nahodilou situací. V tomto pojištění si můžete například připojistit i vandalismus, pojištění skel a jiné další připojištění.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Tento typ pojištění kryje škody, které vám mohou vzniknout pouze na vaší nemovitosti. Toto pojištění zpravidla obsahuje riziko požáru, vodní nebezpečí, úder blesku, vichřice, vandalismus a mnoho dalších připojištění.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  V tomto pojištění si kryjete škody, které vám mohou vzniknout na movitých věcech ve vašem domě či bytě. Nejčastěji se připojišťuje zkrat, přepětí nebo podpětí, které vám chrání škody na elektrospotřebičích, dále také proti přírodním živlům, nebo krádeži či loupeži. Kromě vybavení vaší domácnosti si můžete připojistit i věci ve sklepě nebo garáži.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Toto pojištění vám kryje škody, které můžete způsobit svému zaměstnavateli nebo v běžném občanském životě.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Životní pojištění má krýt ztrátu, která může vzniknout nahodilou událostí a může mít značný dopad na životní úroveň domácnosti. Mezi nejdůležitější patří riziko smrti, invalidita, trvalé následky, závažná onemocnění a mnoho dalších.

  Co bych měl pojistit a co naopak nikoli

  Hlavním smyslem cestovního pojištění je ochránit své výdaje za zdravotní péči v zahraničí. Pojistit se můžete na konkrétní stát kam cestujete, ať už to pracovně, rekreačně nebo studijně. Dále si můžete také připojistit ztrátu nebo odcizení zavazadel, zpoždění nebo zrušení letu a mnoho dalších připojištění.

  O pojišťovně Generali Česká pojišťovna

  Hledá-li klient univerzální pojišťovací společnost s dlouholetou tradicí, pak je u České pojišťovny na správné adrese. Česká pojišťovna pojišťuje své klienty v České republice již od roku 1991 a je naprosto jednoznačně co do počtu zaměstnanců i klientů největší institucí tohoto typu v celé České republice. Vždyť jen v roce 2008 činilo celkové předepsané pojistné České pojišťovny 40,4 miliardy korun. V současné době je schopna tato pojišťovací instituce zaměstnat zhruba 4100 lidí a disponuje dalšími přibližně 6000 obchodními zástupci. Pokrývá velmi rovnoměrně celé území České republiky. Působí v celkem 29 obchodních regionech. Obchodních míst po celé republice má Česká pojišťovna více než 3000. V současnosti spravuje česká pojišťovna celkem 10 000 000 pojistných smluv a její bilanční suma se v roce 2008 pohybovala ve výši 128 miliard korun. Česká pojišťovna je v podstatě základem velké finanční skupiny české pojišťovny. Ta je nedílnou součástí a jedním ze stavebních kamenů Generali PPF Holdingu B. V. působícím ve 13 zemích východní a střední Evropy. Aktiva celé této velké skupiny PPF Holdingu B. V. se vyšplhaly na výši 12 miliard Eur. Své služby je schopen poskytnout hned 10 000 000 klientů. PPF Holding B. V. Sídlí v Nizozemsku, ale hlavní pobočku má v Praze. V České republice má tato společnost velkou tradici, jelikož působí již od roku 1827. Tehdy byla v Praze založena Česká vzájemná pojišťovna. Jejím hlavním cílem bylo pojišťování nemovitostí. V roce 1948 vznikla státní společnost s názvem Česká pojišťovna a ta působila na území České republiky v pozici monopolu až do roku 1991, kdy došlo k demonopolizaci a vzniku dnešní podoby společnosti. Produkty České pojišťovny se dají rozčlenit do několika kategorií. Nejsilnějším hráčem je česká pojišťovna pravděpodobně v oblasti povinného ručení automobilů a životního pojištění osob. Z dalších klasických služeb bychom neměli zapomenout na penzijní připojištění anebo na úrazové pojištění či pojištění majetku. To se člení do různých kategorií, přičemž si lze nechat pojistit byt, chalupu, chatu anebo klidně i firmu. Česká pojišťovna poskytuje také různé hypoteční úvěry. Samozřejmostí je v neposlední řadě takém cestovní pojišťění. To se může vztahovat jak na cesty do zahraničí, tak i na různé dovolené v tuzemsku. Klient si také může vybrat z dlouhodobé anebo krátkodobé varianty pojištění. Pojistit si mohou lidé u České pojišťovny mimo jiné také své domácí mazlíčky.


  Rychlé odkazy

  Banky v ČR