Není veřejnéPojišťovna Není veřejné se dne 21.12.2019 přejmenovala na

  Adresa: Bělehradská 132, 120 84 Praha 2, CZ 
  IČ: 61859869 
  Na českém trhu: 1.1.1995 

  O pojišťovně Není veřejné

  Generali Pojišťovna a.s. se vyznačuje hlavně svým komplexním přístupem v oblasti pojišťovnictví. Nabízí svým klientům široké spektrum svých produktů a také rozsáhlé poradenství servis v oblasti financí. V celé společnosti pracuje přibližně 3000 zaměstnanců a také spousta specializovaných finančních poradců. Generali pojišťovna a.s. vychází z poměrně hluboké tradice, jelikož svou první pobočku otevřela v Praze již roku 1832. Od této doby se začala mocně rozvíjet až do roku 1945, kdy došlo ke znárodňování, a majetek společnosti byl zkonfiskován a Generali byla v podstatě zrušena. K nápravě této situace došlo až v roce 1993, kdy se do České republiky Generali Pojišťovna vrátila. Od roku 1995 je uváděno za názvem Generali Pojišťovny a.s., tedy akciová společnost.
  Základním cílem Generali a.s. je poskytování vysoké kvality pojistných produktů, s čímž je spojen i dokonalý servis klientů. Důležitá je pro tuto pojišťovnu pochopitelně také její dostupnost. Disponuje velmi rozvětvenou sítí poboček po celé České republice. Hlavním sídlo společnosti se nachází v Praze. Generali chce také vytvořit hodnotu pro akcionáře a dosáhnout té nejvyšší kvality. Tato nadnárodní společnost mimo jiné také vlastní certifikát ISO 9001:2008.
  Společnost Generali Pojišťovna a.s. má za sebou velmi silného partnera, jímž je Erste Allgemeine Versicherung- AG. Tato nadnárodní finanční skupina zajišťuje veškerá rizika spojená s činností Generali Pojišťovny a.s. nejen na území České republiky. Od roku 2003 převzala tato velká skupina také pojišťovnu s názvem Zürich. Díky tomuto kroku dnes Generali Pojišťovna a.s. pojišťuje také motorová vozidla prostřednictvím povinného ručení.
  Produkty Generali Pojišťovny a.s. lze rozdělit dle zaměření hned do několika různých kategorií. Nejznámějšími jsou především životní pojištění Generali a také pojištění úrazové. Pojistit se lze u této společnosti i v případě nějaké nepříjemné choroby. Z dalších druhů pojištění osob jmenujme třeba takové cestovní pojištění šité na míru. V nabídce Generali Pojišťovny a.s. je také povinné ručení vozidel a havarijní pojištění. Samozřejmostí je také pojištění odpovědnosti, a to jak individuální pojištění odpovědnosti, tak i pojištění odpovědnosti za škodu v profesním životě. Součástí nabídky této pojišťovny je mimo jiné i pojištění individuálních rizik a pojištění dopravních společností.

  Dotazy v poradně k

  MJ

  #13855, Jak prodat veřejně neobchodované akcie?, Akcie a investice, 14.4.2021

  Dobrý den, chci prodat akcie Equity holding v listinné podobě. Jak to mám provést? Díky

  Dobrý den,

  tento akciový titul není veřejně obchodován (na trhu není market maker garantující likviditu, který by od Vás akcie kdykoliv odkoupil). Musíte si tak najít někoho, kdo by od Vás byl ochoten akcie odkoupit. 

  F

  #5509, Založení účtu na cizí jméno, Podvod, 26.11.2018

  Dobrý den, mám podezření na jednoho známého, že si zřejmě založil účet na mé jméno. Je to dobrý přítel a nechci ho nějak nařknout nebo dát záležitost Policii. Kdybych se náhodou mýlil asi by tím naše přátelství skončilo. Chci se tedy zeptat - je nějaká možnost jak zjistit, zda si na mé údaje někdo nezaložil účet? Dnešní doba je tak pokročilá, že je možné zhotovit účet jen na základě odeslání kopie OP. Což není zrovna 100% dobrá možnost. Popřípadě dá se potom nějak dokázat, že účet není můj a že ho založil někdo jiný?

  Dobrý den,

  účet nelze zřídit jen zasláním kopie OP. Je vždy třeba kopie dvou dokladů totožnosti a následně ještě podpis smlouvy, při kterém se předkládá originál OP (podpis smlouvy lze nahradit zasláním 1 Kč na nově zakládaný účet z již existujícího účtu a doložením potvrzení, že tento existující účet patří zakladateli). 

  Můžete se zeptat všech bank, jestli u nich nemáte založený účet. Jiný způsob bohužel není (centrální registr účtů není veřejně přístupný). S účtem na cizí jméno lze páchat i závažnou trestnou činnost. Doporučuji vše prošetřit co nejdříve a v případě naplnění podezření neprodleně informovat Policii ČR.