Banky.cz Články Pojištění Pracujete venku? Za životní pojištění dáte až o 30 % víc než kancelářské profese

Pracujete venku? Za životní pojištění dáte až o 30 % víc než kancelářské profese

Pracujete venku? Za životní pojištění dáte až o 30 % víc než kancelářské profese
3.8.2020 Pojištění

Pracovat v kanceláři se vyplatí. Alespoň z pohledu životního pojištění. Podle nového indexu životního pojištění totiž kancelářské profese zaplatí za životní pojištění mnohem míň než dělníci, kteří se pohybují v terénu. Rozdíl je až 30 %.

REKLAMA

Index porovnával cenu životního pojištění u kancelářských zaměstnanců a dělníků, kteří se při své práci pohybují v terénu. Pracoval přitom se 3 věkovými kategoriemi:

  • 20 let
  • 30 let
  • a 40 let

Výsledky přitom byly vždy stejné – dělníci zaplatí za stejné životní pojištění o několik set korun měsíčně víc než lidé pracující v kanceláři.

Rozdíl i víc než 400 korun měsíčně

Důvod je jednoduchý – vážné úrazy jsou u dělnických profesí častější než u těch kancelářských. Pro pojišťovny jsou tedy dělníci rizikovější. A tím pádem také platí vyšší pojistné.

Celkově se rozdíly pohybovaly od 300 po víc než 450 korun a rostly spolu s věkem uzavření pojistky. Přestože procentuálně je největší rozdíl v nejmladší kategorii.

zivotni-pojisteni-vek.png


Index životního pojištění

Uvedené údaje vychází ze srovnání nabídek 11 pojišťoven. Všechny přitom pracovaly s těmito údaji o pojištěném:

  • nekuřák,
  • neprovozuje rizikové sporty,
  • má zdravý životní styl.

Zároveň byly vždy nastavené i stejné parametry pojistky:

Životní pojištění od expertů

  • riziko smrti s konstantní pojistnou částkou: 200 000 Kč,
  • riziko smrti s lineárně klesající pojistnou částkou: 1 500 000 Kč,
  • riziko invalidity 3. stupně: 3 500 000 Kč,
  • riziko invalidity 2. stupně: 2 500 000 Kč,
  • riziko invalidity 1. stupně: 1 200 000 Kč,
  • odškodné pro případ pracovní neschopnosti, a to od 29. dne: 350 Kč za den,
  • riziko trvalých následků úrazu s progresí (u progrese poskytovatelé pojistné plnění násobí podle závažnosti tělesného poškození; plnění tak může přesáhnout i 100 %): 1 000 000 Kč,
  • riziko závažného onemocnění: 700 000 Kč.

Typický věk pro životní pojištění? 30 let

Důležité jsou zejména údaje pro 30leté pojištěnce. Okolo 30 let totiž lidé nejčastěji uzavírají životní pojištění. Většinou je k tomu vede založení rodiny a získání vlastního bydlení. A právě životní pojištění pomůže s řešením složitých životních situací nejen jim, ale i jejich blízkým.

Pokud navíc do pojistky přidáte i riziko ztráty zaměstnání a nastavíte dostatečně vysoká pojistná plnění pro jednotlivá rizika, dokáže vám životní pojistka pomoci také s doplacením hypotéky.

Na životní pojistce nejvíc vydělají mladí

Z indexu také jasně vyplývá, že pojistné roste spolu s věkem. Nejvýhodnější je tedy sjednat si životní pojištění co nejdřív. S postupujícím věkem totiž přibývá úrazů i chronických onemocnění. A to všechno pojišťovny ve svých nabídkách zohledňují.

Pojistku přitom můžete kdykoliv upravit. Nemusíte se tedy bát, že byste později nedostali dost peněz, které by zajistily vaši rodinu.

A kdy se vyplatí parametry pojištění upravit? Ideálně při každé větší životní změně. Typicky je to narození dítěte nebo získání hypotéky.

Pozor na drobné úrazy i podcenění nemocí

Abyste se ale na životní pojistku mohli opravdu spolehnout, musíte ji správně nastavit. A zohlednit u toho svou životní situaci i rizika, před kterými se chcete chránit.

Častou chybou je požadovat odškodnění za drobné úrazy, i když vám běžně nehrozí a neomezují vás v práci.

Životní pojištění od expertů

Hlavně u kancelářských profesí je zbytečné platit si pojistku, která vám dá pár set korun v případě, že máte například výron v kotníku. I nadále totiž můžete pracovat – třeba na home office. Plnění, které dostanete, přitom mnohonásobně přeplatíte na dražším pojistném.

Lidé také často podceňují pojištění pro případ závažných onemocnění. Jenže právě vážné nemoci jsou mnohem častější příčinou zdravotních komplikací než úrazy. Podle statistik můžou dokonce za 96 % případů invalidity.

Rozhodně tedy na takové riziko nezapomínejte.

S nastavením pojistky si nechte poradit

Pamatujte ale, že se nedá jednoduše říct, jaké životní pojištění je nejlepší. Záleží na řadě podmínek. Například na:

  • vašem věku,
  • rodinné situaci,
  • povolání,
  • či požadavcích.

Nezapomeňte se proto vždy předem poradit s nezávislými odborníky. Pomůžou vám s výběrem i správným nastavením pojistky.

Máte tak jistotu, že vás životní pojištění podrží v každé složité situaci. A že za něj nezaplatíte ani o korunu víc, než je nutné!

REKLAMA

ANKETA k článku Pracujete venku? Za životní pojištění dáte až o 30 % víc než kancelářské profese

Máte sjednané životní pojištění?

Počet odpovědí: 99

KOMENTÁŘE k článku Pracujete venku? Za životní pojištění dáte až o 30 % víc než kancelářské profese

Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.

Přidejte nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Kalkulačka povinného ručení 2024

Kalkulačka povinného ručení 2024

6.12.2024 Pojištění

Jak najít nejvýhodnější povinné ručení pro váš vůz? Porovnání povinného ručení online a na jednom místě je tou nejlehčí cestou, jak si vybrat správně. Proto tu pro vás máme u povinného ručení srovnání formou jednoduché online kalkulačky. 

Pojišťovny otevírají síť Center dlouhodobé péče po celé ČR

Pojišťovny otevírají síť Center dlouhodobé péče po celé ČR

29.11.2024 Pojištění

Do deseti let vznikne v České republice dvacet nových Center dlouhodobé péče, s kapacitou 2 500 lůžek. Za ambiciózním projektem stojí české pojišťovny, které tak reagují na rostoucí potřebu specializované péče o seniory. Podle České asociace pojišťoven (ČAP) otevře první centrum své dveře v roce 2025 v Chodové Plané na Tachovsku, další bude následovat v Dolních Břežanech. Projekt tento týden získal oficiální podporu Vlády ČR.

Podrobný průvodce povinným ručením: Auto, motorka, přívěs a další

Podrobný průvodce povinným ručením: Auto, motorka, přívěs a další

25.11.2024 Pojištění

Povinné ručení je základní pojištění, které musí mít každé vozidlo provozované na veřejných komunikacích. Ať už vlastníte auto, motorku, přívěs nebo jiný typ vozidla, je důležité vědět, jaké povinnosti se na vás vztahují, jaké máte možnosti a na co si dát pozor. V našem průvodci se podrobně zaměříme na různé druhy povinného ručení a pomůžeme vám vybrat to nejvýhodnější pro vaše potřeby.

Podrobný průvodce havarijním pojištěním

Podrobný průvodce havarijním pojištěním

11.11.2024 Pojištění

Havarijní pojištění je klíčovým nástrojem pro ochranu vašeho vozidla před škodami, ať už způsobenými nehodami, živly, nebo vandalismem. Správně zvolené pojištění vám může ušetřit mnoho starostí i peněz. Tento průvodce vám ukáže, co kryje havarijní pojištění, ale i na co se nevztahuje. Zjistíte, jak vybrat havarijní pojištění (včetně krátkodobého, třeba na cestu do zahraničí), jak nastavit limity a co vše ovlivňuje cenu pojistky.

Vztahuje se na vaše auto v garáži pojištění domácnosti?

Vztahuje se na vaše auto v garáži pojištění domácnosti?

1.11.2024 Pojištění

Podle průzkumu Indexu prosperity a finančního zdraví Čechů z roku 2023 má pojištění domácnosti nebo pojištění nemovitosti sjednané 61 % české populace. Pojištění nemovitosti se zpravidla vztahuje i na okolní stavby, jako je kůlna nebo garáž. Pokrývá však pojištění majetku i drahé auto v garáži?

Z naší bankovní poradny

Srovnáváme hypotéky od

© Banky.cz 2024, všechna práva vyhrazena