Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění #8809, Životní pojištění do 60 let

Životní pojištění do 60 let, Pojištění

Životní pojištění od expertů
3.2.2020 Pojištění

Manzel ma uzavrenou pojistku na nemoc a umrti. Pojistku plati asi 12 let. Nikdy nic neuplatnil. Loni v dubnu mel 60 let a na podzim onemocnel. Po skonceni PN sel na pojistovnu Kooperativa a uplatnoval narok na vyplatu. Bylo mu sdeleno, ze pojisteny neni na nic a pojistne bylo sjednano do jeho 60let. Pritom platil porad dal cele pojistne a pojistovna penize brala, aniz by upozornila na to, ze neni pojisten na nic. Takze penize na nemoc nedostal. Pojistku vypovedel 10.1.2020 a musi zaplatit jeste dalsi 3 mes. nez dojde ke zruseni. Má právo chtit po pojistovne penize zpet, protoze pojistovna neupozornila na skutecnost o konci pojisteni?

Dobrý den,

riziková životní pojištění (na nemoc či úraz) se zpravidla sjednávají do 60 let, neboť pojištění může krýt pouze nahodilé události (a po 60 letech se pravděpodobnost realizace těchto rizik začíná limitně blížit jistotě). Ohledně navrácení zaplaceného pojistného - záleží, jak přesně byla pojistná smlouva sepsána. Pokud smlouva platila do 60 let, pak máte nárok na vrácení přeplatku. Naopak jestli smlouva platila bez omezení a pouze od 60 let s výlukami (např. vylučují nemoc), pak žádný přeplatek nevznikl, a tudíž není nárok na jeho vrácení.