Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #5713, Pojištění vkladů a úroky na termínovaném vkladu

Pojištění vkladů a úroky na termínovaném vkladu, Banka

MC

Dobrý den, uvažuji o zřízení termínovaného vkladu v bance Creditas, s tím, že si můžu zvolit vklad, kde se mi bude úrok připisovat měsíčně nebo až na konci období. Co když dojde např. ke krachu banky? Všude píšou, že jsou vklady pojištěné, ale jak je to s úroky? Hádám, že úrok slibovaný na konci období nedostanu. Jak je to v případě měsíčního připisování úroku netuším. Děkuji za odpověď

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

vklady jsou pojištěny včetně úroků, tedy v případě krachu banky dostanete i poměrnou část úroků (do momentu data vyhlášení krachu). Úroky připisované měsíčně vyplácí Creditas na konci každého měsíce přímo na běžný účet, takže s úroky můžeme hned disponovat.

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Jak sehnat peníze do začátku podnikání?

Jak sehnat peníze do začátku podnikání?

15.1.2019, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Rádi byste začali podnikat, ale pálí vás otázka peněz? Poradíme vám, kde sehnat dostatek financí, abyste mohli rozjet svůj vlastní byznys.

Insolvence a osobní bankrot (oddlužení)

Insolvence a osobní bankrot (oddlužení)

13.1.2019, Osobní a rodinné finance, Autor: Jan Budín

Máte dluhy a nestíháte splácet? Řešením může být osobní bankrot. Kdy má smysl žádat o insolvenci? Kolik stojí sepsání návrhu na oddlužení? Kolik Vám musí ponechat z výplaty? A jak je to s ochranou před exekutorem?

Tipy a triky, díky kterým ušetříte na běžných věcech

Tipy a triky, díky kterým ušetříte na běžných věcech

9.1.2019, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Máte každý měsíc problém vyjít s výplatou nebo se dokonce neobejdete bez kontokorentu? Máme pro vás pár vychytávek, díky kterým ušetříte na běžných věcech i několik tisíc měsíčně. Někdy přitom stačí jen málo. 

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

JD

#5777, Jak zrušit trvalou platbu?, Běžný účet, 18.1.2019

Dobrý den, každý měsíc se mi odečítá z účtu 279 Kč a chodí to na účet 706409-33126726/0800, který tu již byl zmíněný. Jak mohu platbu zablokovat, když nevím kde je nastavená. Děkuji

Dobrý den, nic na Vašem účtu se nemůže být dít bez Vašeho souhlasu. Tuto trvalou platbu jste musel sám v minulosti autorizovat. Všechny trvalé platby můžete kdykoliv zrušit z pohodlí domova přes internetbanking. 

L

#5776, Insolvence a dar obce na novorozence, Exekuce a insolvence, 17.1.2019

Dobrý den, mám insolvenci 2 roky a vše řádně splácím. Jsem těhotná a zanedlouho porodím, bude vítáni občánků. Dostávají se od obce finanční prostředky pro dítě na vkládání knížku 5 000 Kč. I to musím hlásit ins. správci? Vezmou si to nebo to zůstává dítěti? Děkuji za info

Dobrý den, přijde na to, komu přesně je dar 5 000 Kč určen. Jestliže dětem (peníze budou uloženy na vkladní knížku vedenou na jméno dětí), pak se jedná o majetek dětí, který insolvenčnímu správci nehlásíte ani neodevzdáváte. Pokud by to byl dar rodičům, pak by se jednalo o mimořádný příjem, který jste povinna ins. správci nahlásit a odevzdat.

VM

#5775, Srážky ze mzdy, Exekuce a insolvence, 17.1.2019

Odchazi mi spousta penez na uvery, ktere nemam a ani jsem zadne penize neobdrzela. Bylo mi receno, ze konsolidace a pak sem se dozvedela pres informace, ze se jedna o Expres pujcku na cokoliv. Moneta to svadi na Ceskou sporitelnu a Sporitelna zase na Monetu. Najednou z Ceske sporitelny skoncily pani, se kterymi sem jednala. Pracuji ve firme, kde odchazi podezrele vedeni. Skoncila tam i mzdova ucetni. Podnik je v exekucnim rizeni, neni na tom financne dobre. Nevim na koho se mam uz obratit, aby mi nestrhavali z uctu penize, ktere nevim kam mi z uctu mizi. Predem Vam dekuji za odpoved.

Dobrý den, pokud Vám zaměstnavatel strhává peníze ze mzdy, jedná se pravděpodobně o soudem nařízenou exekuci, o které byste měla vědět. Není-li na Vaši mzdu uvalena exekuce, nemůže Vám zaměstnavatel nic ze mzdy strhávat (pokud by se nejednalo např. o náhradu způsobené škody zaměstnavateli).  Splátky půjček ze svého účtu odesílá vždy dlužník - toto jde zcela mimo zaměstnavatele. V případě podezření na podvod (neoprávněné srážky ze mzdy) dejte podnět Policii ČR.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 5700 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR