Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #17173, Pojištění vkladů u bank

Máte-li běžný účet jako fyzická osoba a firemní účet jako právnická osoba, jaké je vyrovnání při krachu banky?

7.3.2022 Banka

Dobrý den, mám u jedné banky běžný účet jako fyzická osoba a druhý firemní běžný účet jako právnická osoba s.r.o. V případě odškodnění při krachu banky - sčítají se finance na obou účtech dohromady a bude mi vyplaceno vyrovnání do výše pouze 1x 100 000 EUE? Nebo jsou to dva vkladatelé a dostanu vyrovnání 2x 100 000 EUR? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

limit pojištění vkladů 100 000 EUR je na klienta, tedy jeden limit platí pro Vás coby FO a druhý limit pro s.r.o. (kde jste třeba jednatelem).