Banka mi vnutila IŽP, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%
23.9.2022 Akcie a investice

Dobrý den, před 2 měsíci jsem v KB chtěl nechat zhodnotit na nějakém jejich produktu peníze z prodeje bytu, ale jak jsem později při revizi smluv zjistil, tak mi vnutili investiční životní pojištění (smlouva na 6 let) jejich nějaké dceřiné společnosti,  což mi při podpisu zamlčeli. Dále mi neřekli jak nákladná taková smlouva je. Ale co je vůbec nejhorší, tak celou dobu vychvalovali, jak si tím ochráním a zhodnotím peníze. Ale bohužel opak je pravdou, po 2 měsících jsem již přes 50 000 Kč v ztrátě. Jak má člověk postupovat, aby co nejvíce zmenšil škody a nejlépe se dané smlouvy zbavil? Díky moc za radu.

Dobrý den,

investiční životní pojištění je jeden z nejhorších možných produktů, zcela nevhodný ke spoření pro svou vysokou nákladovost. Pokud jste všechny peníze z prodeje bytu nevložil do tohoto produktu jednorázově a měsíčně zasíláte určitou částku, doporučuji produkt ukončit a se ztrátou 50 000 Kč se smířit.