Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění #4491, Jak zrušit pojištění auta?

Jak zrušit pojištění auta?, Pojištění

T

Dobrý den, chci se zeptat, jak se nechat vyškrtnout u pojištění auta, kde jsem jako pojistník, ale majitelem (provozovatelem) auta je manželka. Co k tomu potřebuji a musí u toho být i manželka osobně? Nebo stačí když přijdu na pobočku sám? Musím na pobočku kde byla pojistka sepsána nebo můžu jít na kteroukoli pobočku ČPP? Děkuji za odpovědi, Tomáš.

Sjednat pojištění online

Dobrý den,

pojištění lze za běžných okolností zrušit jen 1x ročně k datu výročí smlouvy (výpověď se podává několik týdnů před datem výročí smlouvy). Při mimořádných okolnostech (převod auta na jinou osobu, atd.) lze pojištění ukončit kdykoliv k datu převodu. Zrušit smlouvu lze na kterékoliv pobočce pojišťovny a postačí k tomu pouze Vaše účast.

Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Chcete stavební spoření bez vstupního poplatku? Máte šanci 45 %

Chcete stavební spoření bez vstupního poplatku? Máte šanci 45 %

18.1.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Stačilo mít jen trochu štěstí a mohli jste loni při založení stavebního spoření ušetřit i několik tisíc korun. Stavební spořitelny se totiž předháněly v akcích, při kterých klientům odpouštěly vstupní poplatek. Šance, že se do takové akce trefíte, byla 45 %. Vychází to z analýzy serveru stavebky.cz.

Jak změnit investiční životní pojištění a nepřijít o slevy na daních

Jak změnit investiční životní pojištění a nepřijít o slevy na daních

11.1.2021, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Před několika lety patřilo investiční (a předtím kapitálové) životní pojištění k oblíbeným pojistkám. Hlavně díky kombinaci pojistné a investiční či spořicí složky. Postupem času se ale objevily praktičtější produkty. Lidé proto mnohdy původní pojistky ruší a sjednávají si nové. Takové řešení vás však může stát spoustu peněz. Naštěstí známe způsob, jak se tomu vyhnout.

Česká spořitelna koupila banku Sparkasse

Česká spořitelna koupila banku Sparkasse

7.1.2021, Banka, Autor: Petr Jermář

Česká spořitelna přebírá od ledna 2021 českou pobočku rakouské regionální banky Waldviertler Sparkasse. Co se mění pro klienty Sparkasse?

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

K

#12552, Exekuce v insolvenci, Exekuce a insolvence, 21.1.2021

Dobrý den, chci se zeptat,  když mám návrh na insolvenci a když padnu do úpadku, může exekutor vykonávat činnost? Nebo už nesmí vydat ani příkaz? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, od momentu podání žádosti o oddlužení je vykonavatelnost exekucí pozastavena. Exekutor Vám může blokovat účet, ale nesmí z něj strhnout peníze. 

RK

#12551, Jak převést peníze ze zahraničí?, Platba, 21.1.2021

Dobrý den, mám peníze v zahraničí a chci je odeslat na svůj účet v ČR. Je to vhodné udělat přes platformy P2P?

Dobrý den, peníze (zejména vyšší částky) je vhodné převádět bankovními platbami. O kterou zemi se jedná?

LV

#12550, Které penzijní fondy nabízí nejvyšší výnos?, Spoření, 21.1.2021

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaká penzijní společnost vychází za poslední roky nejvýhodněji co se týče čistého výnosu. Uvažuji o NN anebo Allianz. Děkuji

Dobrý den, nejvyšší výnos za rok 2019 nabídly dynamické fondy ČSOB, Conseq a ČS, viz náš srovnávač penzijního spoření. Před výběrem samotné penzijní společnosti ale nejprve doporučuji si stanovit investiční strategii (zda budete spořit v konzervativním, vyváženém či dynamickém fondu).

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 12 500 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR