Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění #17337, Prodej auta a povinné ručení

Jak zrušit povinné ručení po internetu a vyhnout se cestě na pobočku pojišťovny?

Životní pojištění od expertů
20.3.2022 Pojištění

Dobrý den, prodal jsem svoje osobní vozidlo, na které jsem měl sjednané povinné ručení. Můj dotaz je, jak mám postupovat v případě zrušení této pojistky - zda lze pojistku která byla sjednaná po internetu zrušit po internetu, protože nejbližší pobočka pojišťovna je v K. Varech. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

požádejte vaši pojišťovnu o zrušení povinného ručení z důvodu prodeje vozidle a vše doložte kupní smlouvu na auto. Ohledně přesného postupu (zda tak lze učinit elektronicky nebo je nutná návštěva pobočky) se informujte o vaší pojišťovny.