Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění #14463, Práce pro pojišťovnu po insolvenci

Práce pro pojišťovnu po insolvenci, Pojištění

LK

Dobrý den, psal jste, že to není plošné. Mohu se zeptat, v rámci pojištění je insolvence důvod k nepracování pro pojišťovnu jako obchodní zástupce i když mám Osvědčení se znalostmi 9?

Sjednat pojištění online

Dobrý den,

pro práci ve finančním sektoru po insolvenci platí obecně 2 typy omezení:

1) regulační - pro některé pozice vyžadují předpisy tzv. spolehlivou a důvěryhodnou osobu, kterou není dlužník v/po insolvenci

2) reputační - záznam o prodělaném osobním bankrotu je v ins. rejstříku vidět 5 let od ukončení insolvence a pokud byste např. pracovala na pozici, kde byste radila lidem s jejich financemi, působilo by to velmi nedůvěryhodně a mohlo by docházet k poškození dobrého jména zaměstnavatele

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Pokladen v bankách ubývá. Nahrazují je vkladomaty

Pokladen v bankách ubývá. Nahrazují je vkladomaty

9.6.2021, Běžný účet, Autor: Jan Budín

Přijít do banky, vyndat z peněženky hotovost a předat ji pokladní. Taková scéna může být už brzy minulostí. Banky totiž čím dál častěji ruší na svých pobočkách pokladny a nahrazují je vkladovými bankomaty – tedy vkladomaty.

Úroky hypoték vyrostly ke 2 %. Poptávka je přitom stále rekordní

Úroky hypoték vyrostly ke 2 %. Poptávka je přitom stále rekordní

7.6.2021, Hypotéka, Autor: Martin Silný

Už jen dvě setiny procenta. Tak málo chybělo na konci dubna k tomu, aby se průměrná úroková sazba hypoték vyšplhala na 2 %. Zdražování hypotečních úvěrů přitom ještě zdaleka nekončí.

Půjčka pro seniory aneb jak a proč banky (ne)půjčují klientům nad 65-70 let

Půjčka pro seniory aneb jak a proč banky (ne)půjčují klientům nad 65-70 let

3.6.2021, Půjčka, Autor: Lenka Rutteová

Půjčka pro důchodce je stále častěji využívaným typem spotřebitelského úvěru. Podívejte se, proč tomu tak je, čím se půjčky důchodcům vyznačují, zda jsou k mání pro všechny důchodce, i ty invalidní, či jak je to s hypotékami. Je seniorská půjčka doménou jen nebankovních společností, anebo se dá získat i u banky?

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

L

#14537, Insolvence, dávky a dary, Exekuce a insolvence, 13.6.2021

Dobry den, v roce 2017 mi byla schvalena insolvence, kterou jsem hradila z rodicovske. Od roku 2019 jsem na Uradu prace a hmotne nouzi, kde jsem taktez z hmotne nouzi platila insolvenci. Darcem u insolvence je sestra. Setra nikdy neposilala částku. Nyni po mne hmotna nouze pozaduje vratit preplatky. Insolvecni spravkyne potvrdila, ze insolvenci si platim sama celou dobu a taktez sestra pisemne prohlasila, ze nic neplatila, tudiz jsem nemela navic prijem od sestry. Jak se branit? Dekuji

Dobrý den, proč po Vás chce úřad vrátit dávky v hmotné nouzi? Prostudujte důvody uvedené v rozhodnutí úřadu, a pokud jsou tyto důvody chybné/nepravdivé, podejte odvolání. Pro přidělení dávek je rozhodující váš příjem před ins. srážkami. Pokud jste např. v žádosti uvedla svůj příjem po provedení ins. srážek, je požadavek na vrácení dávek oprávněný.

M

#14536, Dluhy v manželství, Osobní a rodinné finance, 12.6.2021

Dobrý den, píšete, že za dluhy manželé v SJM ručí společně i bez souhlasu toho druhého. Ale četl jsem, že když druhý z manželů o dluzích nevěděl, tak ne. Můžete to upřesnit?

Dobrý den, za dluhy ručí manželé společně a nerozlučně (nemají-li zúžené SJM). Pokud by si manželka vzala půjčku a Vy jste o tom nevěděl a ani s takovou půjčkou nesouhlasil, můžete projevit svůj nesouhlas v momentě, kdy se o půjčce dozvíte. V takovém případě je třeba písemně upozornit poskytovatele půjčky, že jste o úvěru nevěděl a nesouhlasíte s ním. V případném sporu byste tím posílil své právní postavení. 

JD

#14535, Nesplatím ani 30%, je to v pořádku?, Exekuce a insolvence, 12.6.2021

Dobrý den, jak je to prosím s ročním vyúčtováním daní? Je automaticky nevyplaceno a zasíláno IS aniž bychom o tom věděli? A ještě jedna otázka. Nám soud povolil insolvenci, i když je jasné, že ani po 5ti letech nebudeme schopní uhradit ani 30% dluhu. Je to možné a v pořádku?

Dobrý den, daňový přeplatek je mimořádným příjem, který je třeba nahlásit a odevzdat ins. správci. V rámci ročního zúčtování daní tak činí zaměstnavatel, v případě osobně podávaného daňového přiznání byste tak činil Vy.  U ins. řízení zahájených po 6/2019 již není nutné splatit během 5 let min. 30% přihlášených pohledávek. Stačí měsíčně splácet min. 2 200 Kč. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 14 400 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR