Banky.cz Bankovní poradna zdarma #834, Dotaz v bankovní poradně

Nadpis: Nesprávně odepsaná částka z účtu pojištění - Co dělat v případě chybné platby?

Dobrý den, včera jsem poslala platbu ze svého účtu pojištění syna, která měla činit 319,00 Kč. Omylem, nevím, jak se to stalo se odepsala částka 3190,,-Kč? Peníze potřebuji na jiné platby a nevím tedy co dělat? Tato částka v žádném případě nemůže na tomto účtě zůstat, chybělo by mi to jinde. Děkuji za odpověď D. Millerová

Dobrý den,

pokud se jedná o chybu na straně vaší banky (zadala jste skutečně jen 319 a odepsalo se více), podejte reklamaci přímo Vaší bance.

Pokud jste omylem zadala celých 3190, kontaktujte poskytovatele pojištění a žádejte navrácení přeplatku.