Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění #4099, Pojištění schopnosti splácet úvěr

Pojištění schopnosti splácet úvěr, Pojištění

Životní pojištění od expertů
6.12.2017 Pojištění

Dobrý den, mám úvěr pojištěný u AXA pojištovny na "nemohoucnost splácet/ztráta zaměstnání". Co to znamená? Přišla jsem o zaměstnáni ze zdravotních důvodů. Vztahuje se to na to?

Dobrý den,

pojištění schopnosti splácet řeší právě tyto nepříjemné životní situace, kdy přijdete o svůj příjem dočasně či trvale ze zdravotních či jiných důvodů. Každá pojišťovna má jiné podmínky. Někde kryjí výpadek příjmů jen z důvodu nemoci, jinde i např. propuštění z organizačních důvodů. Pojištění se taktéž liší délkou krytí výpadku příjmů (někde za Vás zaplatí max. 3 měsíční splátky, jinde třeba více). Doporučuji prostudovat pojistnou smlouvu, kde jsou přesně sepsány podmínky vaší pojistky. Následně kontaktuje svoji pojišťovnu (AXA) a nahlaste pojistnou událost (ztráta příjmů). Učiňte tak co nejdříve, abyste se nedostala do prodlení se splátkami úvěru.