Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění #10454, Zájem o investiční životní pojištění

Zájem o investiční životní pojištění, Pojištění

Životní pojištění od expertů
17.6.2020 Pojištění

Zdravím, chtěl bych vás poprosit o radu ohledně soukromého životního pojištění. Kterou pojišťovnu byste mi mohl doporučit? Jedna se mi o daňově uznatelnou smlouvu do 60 let věku, v rizikové části mi stačí 10 000 Kč na smrt a v investiční části bych investoval 600 Kč a zaměstnavatel 600 Kč. Jedná se mi co nejmenší počáteční poplatky za uzavření smlouvy vyjádřená v prvních 5 letech a co nejmenší správní neboli administrativní poplatky po celou dobu smlouvy. Děkuji

Dobrý den,

životní pojištění je velmi dobrý produkt na krytí rizik nemoci a úrazu, nicméně investice se obecně doporučují řešit spíše jinými produkty (např. podílové fondy, akcie, atd.). Sjednávat si životní pojištění čistě kvůli investicím nedává smysl (právě kvůli vysoké nákladovosti, kdy poplatky za sjednání produktu jsou ve výši zhruba vašich 24 měsíčních úložek). Jde-li Vám pouze o daňové osvobození pro příspěvek zaměstnavatele, pak Vám může zaměstnavatel přispívat stejné peníze na doplňkové penzijní spoření. Parlament navíc v současné chvíli projednává zrušení daňového zvýhodnění pro životní pojištění.