Banky.cz Bankovní poradna zdarma Osobní a rodinné finance #7558, Špatně spočtené zdravotní pojištění a oprava

Špatně spočtené zdravotní pojištění a oprava, Osobní a rodinné finance

Pokračování dotazu č. 7556: Dobrý den, díky vaším radám se věci hnuly. Teď je celá věc sváděna na to, že manželka nedodala při nástupu oznámení o tom, že pobírá rodičovský příspěvek. Toto samozřejmě dodala. Není toto náhodou uvedeno i v prohlášení daně, které podepisovala? Chybějící částka prý bude vyúčtována příští rok až se budou vracet daně. Jelikož budeme již v insolvenci, tak o tyto peníze přijdeme. Má povinnost zaměstnavatel vrátit zbývající částku ihned nebo opravdu až příští rok? Mnohokrát děkuji za poskytnuté rady vaši poradny, velmi nám to pomohlo. Díky

Dobrý den,

v prohlášení poplatníka daně z příjmu informace o rodičovské uvedena není, je třeba o tom zaměstnavatele informovat separátně. Váš zaměstnavatel bohužel spoléhá na Vaši neznalost a opět Vám předkládá nepravdivé info. Oprava zdravotního pojištění musí být provedena ihned a peníze vráceny hned s příští výplatou. Určitě není důvod čekat na příští rok a vracení daní, se kterými zdravotní pojištění nemá nic společného (spíše to Váš zaměstnavatel opět nechce řešit a další rok Vám řekne, že už to nejde opravit).