Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění #18723, Výplata pojistného plnění

Má nárok na výplatu 1 milionu korun z úrazové/nemocenské pojistky spadá do SJM při rozvodu?

Životní pojištění od expertů
8.8.2022 Pojištění

Dobrý den, kamarád před uzavřením manželství sjednal úrazovou/nemocenskou pojistnou smlouvu. Nyní zjistil, že má nárok na výplatu 1 mil. korun od pojišťovny, protože je v 1. stupni invalidity. Pojišťovna předběžně tento nárok potvrdila. Spadá tento 1 mil. Kč do SJM (kamarád se bude rozvádět)? Děkuji

Dobrý den,

pojistné plnění vyplácené z životního pojištění za invaliditu by nemělo spadat do SJM, nicméně doporučuji důkladně prostudovat pojistnou smlouvu a vše konzultovat s právníkem.