Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #18785, Chybně odvedené zdravotní pojištění

Chybně odvedené zdravotní pojištění, Daně

15.8.2022 Daně

Dobrý den, ozval se mi bývalý zaměstnavatel, u kterého jsem měla brigádu 3,5 roku dozadu. Prý za mě zaplatili jednou zdravotní pojištění a dlužím jim peníze. V té době jsem měla mít pouze dohodu o pracovní činnosti, ten měsíc jsem nic nevydělala, měla jsem status studenta. Podle mě vůbec neměli zdravotní pojištění hradit. Navíc uváděli na staré výplatní pásce, dle které dluh vymáhají, že jsem měla HPP, což by bylo po té pochopitelné, že pojištění strhli. Jenže já měla mít brigádu. Kopii smlouvy dodnes na žádost neposlali. Navíc poprvé nárok uplatnili tou chybnou páskou před třemi lety a třemi měsíci. Dluh jsem neuznala a mám za to, že je ke všemu promlčen a vymáhán by být neměl. Mám pravdu? Děkuji mnohokrát za odpověď.

Dobrý den,

velmi pravděpodobně se jedná o administrativní pochybení na straně zaměstnavatele. Korekci by měla provést mzdová účtárna zaměstnavatele (zaměstnavatel by od pojišťovny obdržel zpět zaplacené pojistné).