Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění #13821, Pojišťovna mi účtuje poplatky

Pojišťovna mi účtuje poplatky, Pojištění

Životní pojištění od expertů
11.4.2021 Pojištění

Dobrý den, co to je Pojistné FIX na náklady pojistné smlouvy? A je to povinné? Každý rok jenom zdražujou, v tomto blbým státě je to celkový zvyk, česká nenažranost.

Dobrý den,

jedná se o poplatky, které Vám vaše pojišťovna (Axa) účtuje za sjednání a vedení pojistné smlouvy. Nejste-li spokojen s podmínkami a cenami vaší pojišťovny, poohlédněte se u konkurence. Na trhu máme desítky pojišťoven a bank. V Česku je jedno z nejvíce konkurenčních prostředí, klient má velmi silnou vyjednávací pozici a může si vybírat. S výběrem produktů povinné ručení a havarijní pojištění Vám rádi pomohou naši poradci.

Osobně za nevhodný český obyčej považuji neustálé hudrování, jak se v ČR žije špatně. Obvykle tak činí lidé, kteří nežili/nepracovali v zahraničí a chybí jim srovnání. Mylně se tak domnívají, že za plotem je tráva zelenější. Přitom podle všech měřitelných parametrů (životní úroveň, ekonomická vyspělost, míra chudoby, solidarita, zdravotnictví, školství, vzdělanost, bezpečnost, životní prostředí, veřejná doprava, atd.) se řadíme k nejvyspělejším zemím světa.