Změna obmyšlené osoby, Pojištění

Životní pojištění od expertů
30.10.2022 Pojištění

Dobrý den, chci udělat změnu obmyšlené osoby. Životní pojistka je psaná na manžela a ve smlouvě jsem uvedena já a naše dcera. Obmyšlenou osobou je manžel a já to chci změnit na dceru. Manžel měl jít na schůzku do pojišťovny ale vůbec mi neřekl, že tam nepůjde. Děla mi totiž naschvál. Je to z důvodu, že se rozvadine a jelikož jsem onkologická pacientka a nevím dne kdy tu budu, tak chci změnu udělat. Ale on mi nechce dát plnou moc ani jít se mnou. Jak mám postupovat? Není možné ať existuje výjimka z důvodu rozvodu, abych ho neměla uvedeného? Ještě když mi vyhrožuje. Nedává mi žádné peníze pro dceru ani na domácnost a v případě že se mi něco stane, tak má ještě dostat po mně peníze? Bylo mi řečeno, že mám odeslat žádost o změnu. Tu jsem udělala. Pak ještě doplnila se svým podpisem a přišlo mi odpověď až jsem napsala, že se změnou musí souhlasit on jako pojistník. Nevěřím že nejde udělat výjimka. To mi chcete říct, že když budu rozvedená a on stále nebude souhlasit, že dostane bývalý manžel peníze po mně, když chci ať je má nezletilá dcera? Určitě musí něco existovat. Ať se stane obmyšlenou osobou dcera. Nebo to mám řešit s právníkem? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

změnu obmyšlené osoby můžete u svého pojištění provést kdykoliv sama bez přítomnosti rušené obmyšlené osoby. Navštivte nejbližší pobočku vaší banky/pojišťovny. Vy ale píšete, že pojistníkem je manžel? Taktéž doporučuji sepsat závěť.