Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #5566, Ukončení penzijního připojištění

Ukončení penzijního připojištění, Spoření

BK

Dobrý den, chci ukončit penzijní připojištění. Co je nutné udělat? Děkuji

Nejlepší způsob, jak uspořit peníze!

Dobrý den,

jestliže je Vám minimálně 60 let a zároveň máte odspořeno min. 5 let, můžete řádně ukončit penzijní připojištění. Navštivte nejbližší pobočku Vašeho penzijního fondu a nechte si spočítat možné varianty výplaty (doživotní renta, renta na dobu určitou, jednorázové vyrovnání).

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Dluhopis Republiky: Proč se nevyplatí?

Dluhopis Republiky: Proč se nevyplatí?

12.12.2018, Spoření, Autor: Petr Jermář

Ministerstvo financí nabízí od 3/12/2018 prostřednictvím ČSOB Dluhopis Republiky. Proč se toto státní spoření na 6 let s úrokem 2% nevyplatí?

Na finančních trzích bez Brokera obchodovat nelze – k čemu broker slouží a jak funguje?

Na finančních trzích bez Brokera obchodovat nelze – k čemu broker slouží a jak funguje?

10.12.2018, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Stále větší počet lidí chce individuálně obchodovat na finančních trzích. Není divu, jednak ekonomická situace v ČR je nejlepší za posledních 10 let a lidé mají více volného kapitálu. A pak je také nutné si přiznat, že výkonnost profesionálně spravovaných fondů není závratná.

Bezpečnost internetového bankovnictví: Nejčastější útoky a tipy, jak chránit váš účet

Bezpečnost internetového bankovnictví: Nejčastější útoky a tipy, jak chránit váš účet

5.12.2018, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Internetové bankovnictví dokáže ulehčit život mnohým z nás. Pro běžné platby již není nutné posílat složenky, chodit do banky nebo zbytečně vybírat hotovost. Jeho používání se ale váže s určitými bezpečnostními pokyny. Hackeři jsou ve vymáhání hesel a informací o vašem účtu velmi zruční, a proto se nevyplatí podceňovat pár základních pravidel, která před nimi uchrání vaše peníze a další informace.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

Z

#5607, Neplatný doklad totožnosti, Banka, 12.12.2018

Dobry den, mam stavebni sporeni s Liskou vice jak 20 let. Ziji 15 let v Anglii a jsem britsky a cesky obcan. Muj problem je ten, ze mi propadl cesky pas a ceska obcanka, a tak pouzivam britsky pas. Do Ceske republiky jezdim jednou rocne. Chtela jsem ukoncit sve stavebni sporeni, ale bylo mi receno, ze jako platny doklad totoznosti mi neuznaji platny britsky pas. Ucet a penize mi zmrazili a nemam k nim pristup. Je vubec mozne, aby mi odmitli platny brisky pas jako doklad totoznosti? Dekuji za odpoved

Dobrý den, coby český občan máte povinnost mít platný občanský průkaz, jinak se vystavujete postihu v podobě pokuty až do výše 10 000 Kč. K identifikaci majitele účtu slouží: 1) u občanů ČR: občanský průkaz 2) u občanů cizích zemí: cestovní pas Banka Vám coby občanovi ČR nemůže uznat britský pas. Pokud byste se zřekla českého občanství a ponechala si pouze britské, pak by samozřejmě britský cestovní pas banka akceptovala.

TK

#5606, Mohu žalovat banku za její pochybení?, Banka, 12.12.2018

Dobrý den, chci se zeptat, zda mohu žalovat banku v případě, že jsem nebyla na pobočce a byl mi zřízen kontokorent ve výši 5 000 Kč bez mé žádosti, souhlasu nebo podpisu. Bylo mi řečeno, že příslušný pracovník banky, který mi tento produkt založil, byl za toto již vyhozen a že se omlouvají. Jde mi jen o to, zda něco takového může být předmětem žaloby, když mi to nezpůsobilo žádnou škodu, kontokorent jsem nečerpala, takže ani žádné úroky apod. jsem neplatila a byl pouze ve výši 5.000 Kč. Děkuji

Dobrý den, určitě se jedná o pochybení banky (resp. pobočkového pracovníka, za něhož ovšem banka ručí), které si zaslouží omluvu a případně i úhradu škody (vznikla-li Vám nějaká újma). Na žalobu to ale určitě není, neboť Vám nevznikla žádná škoda. Pokud by Vám škoda vznikla a banka ji uhradila, taktéž by nebylo proč banku žalovat. Institut žaloby slouží k řešení situací, kdy vznikne újma (majetková či nemajetková), kterou pachatel škody odmítá vyrovnat.

Š

#5605, Převod hypotéky na dceru, Hypotéka, 12.12.2018

Dobrý večer, chtěl bych se zeptat, zda lze přenechat zbytek hypotéky dceři. Děkuji za pochopení, Štefan

Dobrý den, převod hypotéky je možný je tehdy, bude-li Vaše dcera dostatečně bonitní. Pokud dceři nemovitost zatíženou hypotékou zároveň nedarujete (tedy Vy si ponecháváte nemovitost a na dceru chcete přepsat dluh), doporučuji hypotéku nepřevádět. Zničil byste tím své dceři život, neboť ona by již na další hypotéku pro sebe nedosáhla a bez vlastní střechy nad hlavou se rodina zakládá velmi špatně.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 5600 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR