Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění #8199, Životní pojištění a výluky

Rizikové pojištění a výluka rakoviny: Je možné diskutovat s pojišťovnou?

Životní pojištění od expertů
4.12.2019 Pojištění

Dobrý den, uzavřel jsem rizikové pojištění včetně položek vážných chorob a invalidity, ale kvůli nemoci, při které je mírně zvýšená rizikovost rakoviny, ale zdaleka ne tak jako u obézních či kuřáků, mi právě rakovinu dali do výluky. Rakovinu, která je druhou největší příčinou úmrtí v ČR a kvůli které jsem o pojistku proti chorobám zažádal. Je nějaká možnost diskuze s pojišťovnou? Na infolince tvrdí, že v jejich moci to diskutovat s posuzovatelem není. Také by mě zajímal názor, jestli v tom případě pojištění proti vážným chorobám vyplatí. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pojistit lze jen nahodilé riziko, ne událost která nastane s vysokou pravděpodobností. Má-li zdravý člověk pravděpodobnost rakoviny např. 4%, pak lze toto riziko pojistit (je nahodilé). Naopak je-li u Vás riziko rakoviny vyšší (např. v řádu desítek procent), pak už se nejedná o nahodilé riziko, ale o vysoce pravděpodobnou událost, kterou pojistit nelze.