Jak se vyhnout zklamání při jednání s pojišťovnou ČSOB? Zkušený hráč ragby sdílí svůj příběh

Životní pojištění od expertů
23.1.2019 Pojištění

Dobrý den, jsem již staršího věku a něco jsem zažil, ale jednání pojišťovny ČSOB mne silně zklamalo. Nechal jsem se zlomit od jejich agentky 1.2.2016 na pojištění pro případ úrazu, tzv. denní odškodné, s limitem od 8. dne zpětně. Víte, 45 let hraji ragby, určitě nemůže pojišťovna ode mne požadovat kvůli uzavření pojistky, abych začal hrát Petang. Přes důchodový věk se kolikrát do roka sejdeme a dáme si, zahrajeme si, to snad není nic špatného. Jak sami víte, v našem věku se stát může leda co, i když budete sedět doma a čučet na telku. Tak jsem se pojistil, neodolal jsem spíš sympatické osobě, které jsem podlehl, přesto že jsem měl mnoho úrazů, nikdy jsem je s pojišťovnou neřešil, ztráta času, to bych každý rok proseděl polovinu u lékaře a na pojišťovně. Dokonce na základě těchto pojistných události, okleštili smlouvu na tolik, že jsem ji zrušil. Víte platit z důchodu 500 Kč. někomu a bez žádného, výhledově užitku, to nemá formu, na to si musí nalézt jiného sponzora. Budu velice rád, když budou má slova někoho zajímat, mile rád dodám veškero korespondenci k danému problému, děkuji Štrincl.

Dobrý den,

mnoho seniorů se nechá přesvědčit líbivými slovy podomních prodejců, pořadatelů předváděcích akcí (tzv. šmejdi) a prodejců po telefonu ke koupit produktu, který nepotřebují či je jinak nedokonalý (a obvykle předražený). Stačí úsměv mladé slečny a starší lidé nadšeně kupují předražené hrnce, zázračné medikamenty a nepotřebné finanční produkty. Legislativa na ochranu spotřebitele se snaží co může, ale primární problém je vždy na straně seniorů, že si něco dobrovolně koupí, a až následně zjistí, že se jedná o zcela nepotřebnou, předraženou a nekvalitní záležitost.

Pojistit lze jen nahodilé riziko. Tedy např. senior je téměř nepojistitelný na riziko úmrtí, protože se jedná o jistou událost, která dříve či později nastane (není nahodilá, nelze se ji vyhnout). Stejně tak nelze pojistit seniorovi úraz při hře ragby. Proto máte ve smlouvě uvedené výluky z pojištění, na které Vás ale měl prodejce pojistky předem upozornit.

Doporučuji náš článek Podvody s prodejem produktů po telefonu.