Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění #2744, Pojištění schopnosti splácet

Jak zrušit pojistění proti neschopnosti splácení hypotečního úvěru a získat zpět nasporenou částku?

Životní pojištění od expertů
2.5.2016 Pojištění

dobry den, mam dva roky od vas hyp.uver na 200 tis, s pojistenim proti neschopnosti splaceni - nemoc,,,prac,urad...Chci toto pojisteni zrusit a to z duvodu, ze jsme marodila vice nez dva mesice, a bylo mi sdeleno, ze mi nebude nic vraceno ponevadz, jsem sla na neschopenku umyslne,,Jsem rozvedena s min. platem, nemam penize nazbyt. .Jde toto zrusit, pripadne vyzadovat zpetne vraceni mnou nasporenou castku? Dekuji za odpoved,,Anna

Dobrý den,

nejsme vaše banka ani pojišťovna, ale poradenský portál - u nás žádný produkt veden nemáte. Obecně všechny druhy pojištění proti neschopnosti splácet nejsou v tuzemsku příliš výhodné, neboť mají velmi široké výluky a lidem tak reálně v obtížné životní situaci nepomohou...což jste si bohužel sama nyní vyzkoušela. Zrušit zpětně nic nejde, pojišťovna Vám zaplacené pojistné nevrátí (to není spoření, které jednou dostanete zpět, ale pojistné, které náleží pojišťovně).

Doporučuji počkat na výročí fixace úrokové sazby a úvěr refinancovat u konkurence bez povinného pojištění (v momentě výročí fixace můžete přejít ke konkurenci bez jakýchkoliv sankcí).