Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění #10747, Pojistné plnění z životního pojištění

Pojistné plnění z životního pojištění, Pojištění

LS

Dobrý den, syn má Investiční životní pojištění a nyní měl úraz. Jak má postupovat pro plnění? Telefonní kontakt na nejbližší pobočku nikde není uvedený. Děkuji

Sjednat pojištění online

Dobrý den,

nahlaste své pojišťovně tuto pojistnou událost (úraz) a vyčkejte na další instrukce (co bude chtít pojišťovna doložit, např. lékařkou zprávu, atd.). 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Chcete stavební spoření bez vstupního poplatku? Máte šanci 45 %

Chcete stavební spoření bez vstupního poplatku? Máte šanci 45 %

18.1.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Stačilo mít jen trochu štěstí a mohli jste loni při založení stavebního spoření ušetřit i několik tisíc korun. Stavební spořitelny se totiž předháněly v akcích, při kterých klientům odpouštěly vstupní poplatek. Šance, že se do takové akce trefíte, byla 45 %. Vychází to z analýzy serveru stavebky.cz.

Jak změnit investiční životní pojištění a nepřijít o slevy na daních

Jak změnit investiční životní pojištění a nepřijít o slevy na daních

11.1.2021, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Před několika lety patřilo investiční (a předtím kapitálové) životní pojištění k oblíbeným pojistkám. Hlavně díky kombinaci pojistné a investiční či spořicí složky. Postupem času se ale objevily praktičtější produkty. Lidé proto mnohdy původní pojistky ruší a sjednávají si nové. Takové řešení vás však může stát spoustu peněz. Naštěstí známe způsob, jak se tomu vyhnout.

Česká spořitelna koupila banku Sparkasse

Česká spořitelna koupila banku Sparkasse

7.1.2021, Banka, Autor: Petr Jermář

Česká spořitelna přebírá od ledna 2021 českou pobočku rakouské regionální banky Waldviertler Sparkasse. Co se mění pro klienty Sparkasse?

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

EN

#12569, Hypotéka a odhad nemovitosti, Hypoteční poradna, 21.1.2021

Dobrý den, uvažuji o koupi nemovitosti, která je v katastru vedena jako objekt k bydlení. Reálně se v nemovitosti nachází byt, čtyři pokoje pro ubytování a jídelna s kuchyní. Pokud na nemovitost přijde odhadce z banky, je pro něj směrodatné, že je objekt dle KN k bydlení anebo rozhodne při obhlídce, že je k bydlení méně než 50% nemovitosti? Předem děkuji.

Dobrý den, nemovitost by měla být užívána k účelu, ke kterému byla zkolaudovaná. Z toho bude odhadce vycházet a samozřejmě přihlédne k aktuálnímu stavu nemovitosti. Doporučuji náš článek Oceňování nemovitostí z pohledu bank a pojišťoven.

T

#12568, Exekuce a insolvence, Exekuce a insolvence, 21.1.2021

Dobrý den, bratr řádně ukončil insolvenci v listopadu 2020 a v lednu 2021 mu přišla na účet exekuce, která byla z roku 2011, tj. před začátkem insolvence. Je exekuce oprávněná? Nevím jak se toto může stát, když žádal o zbavení všech dluhů. Předem děkuji alespoň za obecné informace.

Dobrý den, pokud dluh vznikl před vstupem do insolvence, byl po řádně ukončeném osobním bankrotu prominut a nelze jej dále vymáhat. Požádejte soud o zastavení exekuce z důvodu neexistence dluhu (byl prominut).

V

#12567, Nemůžu se přihlásit do internetbankingu, Běžný účet, 21.1.2021

Dobrý den, chci se zeptat, když se chci přihlásit do internetového bankovnictví, zadám jméno a heslo a odkliknu to a žádná SMS mi nepřijde, co dělat? Děkuji

Dobrý den, kontaktujte prosím technickou podporu vaší banky.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 12 500 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR