Banky.cz Články Komerční sdělení Cestovní pojištění k platební kartě: Kdy se vyplatí a co pokrývá

Cestovní pojištění k platební kartě: Kdy se vyplatí a co pokrývá

Když vyrážíte někam do zahraničí, rozhodně musíte myslet na kvalitní cestovní pojištění. To by mělo být maximálně komplexní a pokrýt spousty rizik. I v době koronavirové máme neustále možnosti cestování a spousta lidí musí vyrazit i několikrát za rok. Chtějí si samozřejmě situaci ulehčit, a tak mohou využít pojištění k platební kartě. Tu máte prakticky vždy při sobě a v případě krátkodobých cest nebo eurovíkendů není zapotřebí s dalším dodatečným připojištěním počítat. Jaké banky je nabízí a co pokrývá?

Pestrá nabídka cestovního pojištění k platební kartě

V první řadě je důležité poznačit, že cestovní pojištění k platební kartě nabízí takřka všechny banky. Liší se jen svými charakteristikami. Co tedy nejčastěji pokrývá? Především výlohy spojené s léčbou úrazů nebo nemocí, jimž se bohužel v zahraničí mnohdy nevyhnete. Stejně tak se může týkat třeba repatriace nebo pojištěním odpovědnosti za škodu, kterou způsobíte třetí osobě. Alternativ pojistného krytí je u takovýchto pojistek vcelku velké množství. Pojistit si lze mimo jiné také storno zájezdu, zpoždění letu nebo cokoli jiného, co se vám může při cestování do zahraničí přihodit.

Plusy této pojistky

Určitě není od věci uvést přímo výhody pojištění k platební kartě. Prozrazují je i mnohé akční letáky a srovnávače online. Hlavní předností je absence povinnosti sjednávat znovu při každém výletu do zahraničí opětovně cestovní pojištění. Zapomeňte na opakované podepisování smluv. Odpadnout vám může i starost s pojištěním celé rodiny. Všechno lze mít velmi rychle a jednoduše.

Má to i háček

Jakousi základní nevýhodou může být snad jen to, že vznikne nezbytný klientský vztah mezi vámi a danou bankou. U jednorázových pojistek tomu tak není. Takto budete muset mít u banky i bankovní konto. Finanční instituce si vás jednoduše uváže. Přesto si takto lze pojistit i cestovní zavazadla a pojistka se mnohdy vyplatí. Bezplatná finanční poradna

KOMENTÁŘE k článku Cestovní pojištění k platební kartě: Kdy se vyplatí a co pokrývá

Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.

Přidejte nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Porovnejte ceny půjček jednoduše online

Naše úspory se v posledních měsících rozplývají jako pára nad hrncem, když pak dojde na to, že potřebujete uhradit větší částku za opravu auta, střechy, pořídit nový kotel na topení nebo něco jiného, není kam sáhnout. Buď se bez toho obejdete, což ovšem není vždy možné, nebo si budete muset půjčit. Obíhat banky a žádat o půjčku také není nic příjemného, naštěstí to dnes jde i jinak.

První úvěrová volba po bankách pro firmy a podnikatele

Jsme první volbou po bankách. Poskytujeme úvěry zajištěné nemovitostí až do výše 30 milionů korun. Ke všem klientům přistupujeme individuálně, vždy hledáme cesty, jak vyřešit potřebu klienta. Našimi klienty jsou hlavně malé a střední podniky, developeři. 

Pasivní příjem jako cesta k finanční nezávislosti

Už žádné přesčasy. Méně hodin v kanceláři, více peněz, více volného času. Poznejte kouzlo pasivního příjmu.

Je z pohledu pojištění rozdíl mít auto na firmu?

Začali jste podnikat a přemýšlíte, že si pořídíte vozidlo, abyste na schůzky nemuseli jezdit pěšky? Nebo ho už možná máte, ale přemýšlíte, zda si ho nedat pod firmu? Má to nějaké výhody, nebo je lepší to nechat tak, jak to je? Čtete dál.

Investiční portfolio: Klíč k diverzifikaci a finanční stabilitě

Správně nastavené investiční portfolio sníží riziko ztráty a zajistí stabilní příjem do rodinného rozpočtu. 

Z naší bankovní poradny

Pojmy ve slovníku

REKLAMA

Srovnáváme hypotéky od

© Banky.cz 2023, všechna práva vyhrazena