Banky.cz Články Komerční sdělení Cestovní pojištění k platební kartě: Kdy se vyplatí a co pokrývá

Cestovní pojištění k platební kartě: Kdy se vyplatí a co pokrývá

29.12.2020, Komerční sdělení

Když vyrážíte někam do zahraničí, rozhodně musíte myslet na kvalitní cestovní pojištění. To by mělo být maximálně komplexní a pokrýt spousty rizik. I v době koronavirové máme neustále možnosti cestování a spousta lidí musí vyrazit i několikrát za rok. Chtějí si samozřejmě situaci ulehčit, a tak mohou využít pojištění k platební kartě. Tu máte prakticky vždy při sobě a v případě krátkodobých cest nebo eurovíkendů není zapotřebí s dalším dodatečným připojištěním počítat. Jaké banky je nabízí a co pokrývá?

Pestrá nabídka cestovního pojištění k platební kartě

V první řadě je důležité poznačit, že cestovní pojištění k platební kartě nabízí takřka všechny banky. Liší se jen svými charakteristikami. Co tedy nejčastěji pokrývá? Především výlohy spojené s léčbou úrazů nebo nemocí, jimž se bohužel v zahraničí mnohdy nevyhnete. Stejně tak se může týkat třeba repatriace nebo pojištěním odpovědnosti za škodu, kterou způsobíte třetí osobě. Alternativ pojistného krytí je u takovýchto pojistek vcelku velké množství. Pojistit si lze mimo jiné také storno zájezdu, zpoždění letu nebo cokoli jiného, co se vám může při cestování do zahraničí přihodit.

Plusy této pojistky

Určitě není od věci uvést přímo výhody pojištění k platební kartě. Prozrazují je i mnohé akční letáky a srovnávače online. Hlavní předností je absence povinnosti sjednávat znovu při každém výletu do zahraničí opětovně cestovní pojištění. Zapomeňte na opakované podepisování smluv. Odpadnout vám může i starost s pojištěním celé rodiny. Všechno lze mít velmi rychle a jednoduše.

Má to i háček

Jakousi základní nevýhodou může být snad jen to, že vznikne nezbytný klientský vztah mezi vámi a danou bankou. U jednorázových pojistek tomu tak není. Takto budete muset mít u banky i bankovní konto. Finanční instituce si vás jednoduše uváže. Přesto si takto lze pojistit i cestovní zavazadla a pojistka se mnohdy vyplatí. 

KOMENTÁŘE k článku Cestovní pojištění k platební kartě: Kdy se vyplatí a co pokrývá

Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.

Přidejte nový komentář

Mohlo by vás zajímat