Povinné ručení a bonus, Pojištění

Životní pojištění od expertů
26.8.2016 Pojištění

V r. 2010 jsem uzavřel zákonné pojištění+havarijní poj. Pojistitel mi nezapočítal bezeškodní průběh. Bohužel nevím, u které pojišťovny jsem měl auto pojištěné. Vím jen, že jsem poukázal10 360,- Kč na účet vedený u Raiffeisenbank č.ú. 1111222233/5500. Můžete mi sdělit, kterému pojistiteli tento účet patří, abych zjednal nápravu ? Díky

Dobrý den,

majitele účtu Vám bohužel nemůže sdělit žádná banka v rámci zachování bankovního tajemství. Nicméně i tak by bylo na zjednávání nápravy bohužel pozdě, obecná promlčecí lhůta na takovéto případy je 3 roky. Pojišťovny si bez-škodný průběh povinného ručení ověřují v databázi České kanceláře pojistitelů (vede se od roku 2000), tedy by bylo skutečně překvapivé, kdyby Vám nebyl uznán bonus zde evidovaný. Pakliže jste v minulosti měl sjednané povinné ručení přes tzv. flotilovou pojistnou smlouvu, tak zde se bonusy nepočítaly.