Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1154, Dotaz v bankovní poradně

Jak vybrat vhodné pojištění životní a úrazové pro vás a vaše děti a jak investovat do podílových fondů s horizontem 3 roky?

Dobrý den, řeším pojištění životní a úrazové pro mě (muž 35 let) a mé dvě děti ve věku do 6i let. Jaké by jste mi doporučil a co všechno by mělo zahrnovat a u které společnosti. Dále bych chtěl investovat do podílových fondů. Které by jste mi doporučil. Chtěl bych investovat ve výši do 100tis. Kč s horizontem min. 3 roky. Popř. jestli mi navrhnete jiné výhodnější investování a zhodnocení fin. prostředků. Děkuji.

Dobrý den,

ohledně životního a úrazového pojištění bude záležet na mnoha detailech (co přesně chcete pojistit: riziko "dožití se určitého věku" - více spořící produkt či čistě smrti (nespořící produkt), jaké úrazy, na jakou výši pojistného plnění, atd. Výše položené otázky by zodpověděla detailní analýza Vašich rodinných poměrů a životních cílů. Proto na to nelze bohužel přesněji odpovědět v rámci této poradny. Toto je spíše na hodinku či dvě osobních konzultací.

Ohledně 100 000 Kč investice do podílových fondů na 3 roky. V této výši bych peníze radši nechal na spořicím účtu (Air-Bank 1,3% či Equa Bank 1,4%) s možností okamžitého výběru. Pár stokorun navíc, které by podílové fondy možná přinesly (a možná taky ne) nestojí za to papírování,