Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění #10936, Povinné ručení při likvidaci autovraku

Povinné ručení při likvidaci autovraku, Pojištění

Životní pojištění od expertů
11.8.2020 Pojištění

Dobrý den, po havárii vozidla bylo toto vozidlo nárazem zničeno a odtaženo na soukromý pozemek mimo pozemní komunikace a zde stálo do doby, než bylo odtaženo firmou na likvidaci. Poté bylo firmě, která měla zajistit jeho likvidaci na základě protokolu předáno a zrušeno povinné ručení. Nyní mi ale přišla výzva od ČKP na úhradu pojistného za dobu od ukončení do doby, než firma provedla odhlášení na registru vozidel. Mohu se proti tomuto rozhodnutí odvolat? Pojišťovna akceptovala protokol o předání vozidla k ukončení pojistky. ČKP argumentuje tím, že vozidlo bylo na SPZ, ale bez nich by zase nebylo možné provést likvidaci. Prosím o radu, jak postupovat.

Dobrý den,

povinné ručení jste povinna platit až do momentu vrácení SPZ (odhlášení z registru vozidel). Pokud byl auto ekologicky zlikvidováno např. v červnu a odhlášení z registru vozidel proběhlo až v červenci, bylo třeba platit pojistné až do července (přesně do dne navrácení SPZ).