Banky.cz Bankovní poradna zdarma #658, Dotaz v bankovní poradně

Refinancování úvěru na nákup nemovitosti: Nabízíme výhodné úrokové sazby a fixace

Dobrý den, dne XXX 2010 jsem si vzal u Hypoteční banky, a.s. úvěr na nákup nemovitosti. Výše jistiny byla 970 000 Kč se splatností na 30 let. Tento rok v červenci mi končí tříletá fixace. Úroková sazba činí 4,94%. Vzhledem k odlišné situaci na trhu, a mému předčasnému zájmu, mi Hypoteční banka nabídla prodloužení smlouvy s fixací na 5 let a úrokovou sazbou 3,09%. Jsem vysokolšky vzdělaný, je mi 35 let, mám stálou práci na dobu neurčitou. Má manželka taktéž a máme jedno dítě. Má průměrná měsíční mzda činí cca 25 000 Kč čistého. Leasing ani jiné úvěry nesplácíme. Chtěl bych se touto cestou zeptat, zda by mi vaše banka dala nabídku na refinancování tohoto úvěru. Zajímala by mě samozřejmě lepší úroková sazba a tříletá nebo pětiletá fixace. Poplatek za správu účtu (úvěru), v poslední době tolik medializovaný, již nyní neplatím. Výši jistiny bude v červenci cca 925 000 Kč. Dále by mě zajímala výše ostatních nákladů souvisejících s případnou změnou banky. Děkuji a budu se těšit na vaši odpověď. Pavel XXX okres Mělník

Dobrý den,

nejsme přímo banka, ale pouze bankovně poradenský portál. Ohledně možných nabídek ostatních bank - bude ještě záležet na % LTV (jistina ku odhadní ceně nemovitosti), ale v zásadě budete považován za velmi bonitního klienta. Sazba 3,09% pro 5Y fixaci bez jakýchkoliv dalších poplatků není špatná. Např. u Mbank, která nabízí obecně velmi slušné podmínky by byla tato sazba pro LTV do 50% 2,99% (bez dalších podmínek a poplatků) či 2,69% v případě uzavření životního pojištění (tady by to chtělo případně spočítat ještě rentabilitu obou variant, pojištění není nejlevnější).

Závěr: můžete zkusit oslovit přímo několik bank, které by se o Vás měly díky bonitě poprat a vždy smlouvat (to platí i pro prvotní nabídku Hypoteční banky) - vždy je tam ještě prostor pro dodatečné malé snížení sazby. Uvidíte, jestli pro Vás nabídky budou lákavé (rozdíl 0,1% za cenu administrativních kroků, které Vás budou stát čas, atd.).