Kdy musíte sdělit, že již nebudete provozovat auto s povinným ručením?

Životní pojištění od expertů
24.8.2015 Pojištění

Dobrý den, prosím o informaci pro otce, který má u Vaší společnosti zaplacené povinné ručení. Jelikož jeho zdravotní stav mu nedovolí dále řídit, chce znát termín, kdy musí vaší společnosti sdělit, že v dalším roce již nebude toto platit a auto nebude provozovat. Předem děkuji.

Dobrý den,

nejsme pojišťovna, ale poradenský portál. Každé auto mající SPZ musí mít povinné ručení. Tedy aby se za auto povinné ručení nemuselo platit, je třeba vozidlo dočasně odhlásit z provozu (uložit SPZ do depozita na úřadě). Povinné ručení je možno následně zrušit k datu vrácení SPZ úřadu a přeplatek za zbylou část roku pojišťovna vrátí.

V tomto případě (pokud už Váš otec nikdy nebude schopen řídit) by ale asi bylo jednodušší vůz definitivně prodat či ho na někoho z rodiny převést.