Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění #8766, Zaviněná dopravní nehoda a úhrada škody

Zaviněná dopravní nehoda a úhrada škody, Pojištění

Životní pojištění od expertů
30.1.2020 Pojištění

Za vzniklou autonehodu, kde se stal vinným můj přítel, pojišťovna chce vyplatit 100%. Za všechny vyplácené škodné události poškozeným, to banka vymáhá po něm. Celkový dluh dělá 3 miliony. I když by se schválila insolvence, jak by bylo možné ty dluhy splatit? Jak v tomhle směru postupovat? Během 5 let člověk není schopny splatit takovou částku. A mimo insolvenci by zase naskákaly denní úroky.

Dobrý den,

škody způsobené provozováním motorového vozidla ostatním kryje povinné ručení (min. do limitu 35/35 mil. Kč pro škody na zdraví a majetku). Výjimkou jsou případy, kdy např. viník řídil pod vlivem alkoholu nebo jel s autem bez technické - zde pojišťovny vymáhají úhradu přímo po původcích škod.

V rámci insolvence není nutné splatit všechny dluhy. 5 let budete splácet maximum možného a po té Vám bude zbytek prominut. Je to šance na nový začátek.