Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění #7752, Má životní pojištění smysl?

Má životní pojištění smysl?, Pojištění

Životní pojištění od expertů
16.10.2019 Pojištění

Dobrý den, mám životní pojištění a můj finanční poradce mi doporučil, abych si nechal tuto pojistku předělat. Protože v případě nějaké události nebude schopna pokrýt mé finanční náklady. Pojistku mám již 6 let a pojistná částka se navýší prý jen o 100 Kč. Co mám v této situaci dělat? Není to další podvod?

Dobrý den,

bez komplexního posouzení Vaší životní situace (rodina, závazky, příjmy, potřeby, plány do budoucna, atd.) a detailních parametrů stávajícího a nově nabízeného životního pojištění Vám nemohu být schopen odborně poradit. Otec živitel od rodiny splácející hypotéku je v jiné situaci než zajištěný singl či důchodce.

Obecně za smyslupné považuji pouze rizikové životní pojištění (pojištění úrazu či smrti), nikoliv rezervotvorné/spořící (kryjící riziko "dožití se určitého věku") - pro spoření/investování existují mnohem vhodnější produkty. Nešvarem finačních poradců na hranici podvodu je tzv. protáčení pojistek, kdy Vás poradce nutí měnit pojišťovnu/produkt každé 2-3 roky, aby vyinkasoval novou provizi za sjednání produktu (přestože tímto krokem klient téměř vždy tratí).