Jak zrušit účet a přestat platit za jeho vedení?

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
19.5.2015 Spoření

Dobrý den, kdysi jsem u vás založila mé dceři první konto. Bylo mi řečeno, že vedení účtu je zcela zdarma, ale každý měsíc se mi odečítá 20kč za vedení účtu, výpisy a transakce. Ráda bych toto konto zrušila, je to možné a jak? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

nejsme banka, ale poradenský portál. Pravděpodobně máte na mysli První konto od Poštovní spořitelny (ERA). Obecně všechny dětské produkty (účty, spoření, pojištění, atd.) jsou spíše tahákem peněz na rodiče, než že by se jednalo o něco výhodného. Banky a pojišťovny se v klientech snaží vyvolat dojem, že je třeba udělat něco pro potomstvo a to něco by mělo být pojištění či vložení peněz na účet. Ale ještě nikdy v životě jsem neviděl dětský produkt, který by byl výhodný.

První konto nabízí úrok 1,3% na velmi omezený vklad. Dobré spořící účty (pro všechny bez rozdílu statutu student/důchodce/pracující) Vám bez poplatků a podmínek nabídnou to samé i více. Mrkněte do našeho srovnávače spořících účtů sem

Žádost o zrušení Prvního konta směřujte přímo na Poštovní spořitelnu - bude třeba osobní návštěva pobočky.