Jak postupovat při zrušení zástavy v katastru nemovitostí a životního pojištění po skončení hypotečního úvěru?

Sjednejte si hypotéku online
21.10.2014 Hypoteční poradna

Dobrý den, blíží se konec mého hypotečního úvěru (30.11.2014). Jakým způsobem se postupuje ohledně zrušení zástavy v katastru nemovitostí, zrušení vinkulace mého životního pojištění a zrušení plnění pojištění nemovitosti ve prospěch ČS. Budu ČS vyzván k nějakému kroku ? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

po doplacení úvěru banka sama požádá katastr o zrušení zástavy a pojišťovnu o zrušení vinkulace životního pojištění a pojistného plnění ve svůj prospěch u pojištění nemovitosti. Z Vaší strany není vyžadována žádná součinnost nicméně doporučuji si cca po dvou měsících od doplacení úvěru vše překontrolovat, zda k výmazu všech práv banky skutečně došlo (pokud banka na něco zapomněla, ihned urgovat).