Starší heslo ČSSD proti poplatkům ve zdravotnictví lze směle aplikovat i na neetické podsouvání nevýhodných životních pojištění sestřičkami přímo v porodnicích. Kdy už se konečně finanční poradci naučí aspoň základům slušného chování?
Je po porodu, matka se přesouvá na pokoje šestinedělí a fasuje spoustu reklamního materiálu s domnělými slevami na plenky, olejíčky, dětského fotografa, atd. Až potud je vše v naprostém pořádku. Co však v pořádku není je následný příchod sestry s přednáškou o výhodném životním pojištění pro novorozence (konkrétně Sluníčko od České pojišťovny) a rozdávání letáků (opět s domnělými bonusovými kupony) s kontakty na finančního poradce. Uzavřenou pojistkou prý pomůžeme nejen svému novorozenci ale i místnímu porodnímu oddělení.
Spořicí životní pojištění (stejně jako kapitálové a investiční ŽP) je jeden z nejhorších finančních produktů na trhu. Dobrovolně by si jej nikdo nesjednal, a tak finanční poradci tyto zcela pro klienty nevýhodné produkty nutí lidem s vidinou vysoké provize od pojišťovny. Nutit lidem spořicí životní pojištění (nikoliv čistě úrazové pojištění, které smysl za určitých okolností mít může) je ekvivalentní „šmejdům“ prodávajícím hrnce důchodcům. Obě skupiny používají identická hesla typu „udělejte něco pro sebe a své blízké“.
Optimální by bylo takovéto produkty zcela zakázat jako ochranu spotřebitele coby slabší smluvní strany. Než se tak stane, bylo by více než vhodné, kdyby nemocnice tuto verbež do porodnic vůbec nepouštěly a pojišťovny prodej pojistek v hodinách po porodu svým poradcům zakázaly jako praktiku odporující jejich vlastním etickým kodexům.
Vyrážíte na české nebo zahraniční hory? Vždycky pamatujte na pojištění! Pobyt na zahraničních horách si vyžaduje cestovní pojištění, na domácích kopcích si vystačíte s pojištěním úrazu a odpovědnosti. Pojistit se vyplatí nejen škody utrpěné, ale i ty, které nechtěně způsobíte jiným. Podíváme se, jak postupovat, když dojde k nehodě, úrazu nebo vás rozbolí zuby. Prozradíme, jaké výluky z pojištění vás mohou zaskočit. V závěru se zaměříme i na pojištění sjednaná k platebním kartám nebo v rámci organizovaného zájezdu na hory.
Ani si toho nestihnete všimnout a vaše doména je převedená na jiného uživatele nebo je nově registrovaná mimo Českou republiku. Přesně tak pracují hackeři, kteří se na krádeže těchto adres na internetu zaměřují. Nově se proto můžete proti podobným útokům pojistit.
Přes 80 miliard korun. Takovou částku vybraly pojišťovny za pojistné v prvním letošním pololetí. Je to o necelých 6 miliard korun víc než loni – tedy o 7,8 %. Ukazuje to aktuální statistka České asociace pojišťoven.
Jezdíte na elektrokoloběžce nebo segwayi? Pokud ano, připravte se na to, že od roku 2024 budete zřejmě potřebovat povinné ručení. Tedy stejné pojištění jako mají všechna registrovaná auta a motorky, které jezdí po českých silnicích.
Roky vzorně platíte pojištění, když pak ale skutečně potřebujete pomoc, pojistka na to nestačí. Právě tak může vypadat typický příklad podpojištění. Kvůli současné vysoké inflaci se tento problém týká čím dál většího množství smluv.
KOMENTÁŘE k článku Ještě nemluví a už platí
Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.