Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1214, Dotaz v bankovní poradně

Jak vybrat vhodné pojištění pro rodinný dům a domácnost? Tipy a rady pro správnou volbu

Dobrý den, jaké pojištění byste doporučoval v dnešní době, co se týče domu a domácnosti? Máme jednogenerační rodinný dům, stáří cca 30 let, hodnota asi do 2 miliónů. Podle čeho vybírat vhodné pojištění, čeho se vyvarovat? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

to by bylo na delší povídání a analýzu Vašich rodinných financí, neboť pojištění by mělo krýt pouze nenadálé události, které by výrazně ovlivnily Váš životní standard. Např. pojistit si domácnost, kde mám elektroniku za 50 000 Kč, má smysl pro jedince s příjmem na hranici minimální mzdy, neboť by to byla citelná ztráta, ale pro někoho s příjmem 50 000 Kč to smysl nemá.

Obecně nemovitost bych proti živelným událostem jako požár, výbuch plynu, povodeň, atd. doporučil pojistit vždy (ztráta je vždy citelná), domácnost spíše ne. Pokud Vám vyteče pračka, většina domácích kutilů si vymaluje a položí novou podlahu raději sama. A krádeži je lépe předcházet než pojišťovat následek (investice do alarmu, bezpečnostních fólií, atd.). Nehledě na super složité podmínky pojištění domácnosti, kdy musíte pečlivě sledovat výluky a mnoho detailů.

Projděte si tyto dva naše články:

Orientujte se v pojištění 1

Orientujte se v pojištění 2

Petr JermářBanky.cz