Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění #2646, Cestovní pojištění k platební kartě

Jak získat kartičku pro cestovní připojištění od mbanky?

Životní pojištění od expertů
29.3.2016 Pojištění

Dobrý den. Jsem klientem mbanky. Platím si cestovní připojištění 35 korun měsíčně. Nemám však žádný doklad. Platím již asi rok. Potřebovala bych nějakou kartičku pro cesty. Moje dcera, která si též platí toto pojištění, má klasickou kartičku. Mohli byste mi jí prosím poslat na mou e-mailovou adresu? Děkuji za odpověď a přeji krásné jarní dny. Blanka Ryšková

Dobrý den,

v případě, kdy je cestovní pojištění uzavřeno tzv. jako doplňkové k platební kartě, banky dnes již dodatečné doklady neposkytují (stačí samotná platební karta).

Doporučuji zvážit, zda toto pojištění vůbec potřebujete - ročně Vás stojí 420 Kč a v rámci EU nabízí víceméně jen to, na co máte tak i tak nárok. Navíc, když se podíváte na limity pojištění, tak je otázkou, jestli to vůbec něčemu pomůže - ztratí se Vám zavazadlo, dostanete pár tisíc korun. Přitom pojištění by mělo krýt jen výdaje, na které byste sama neměla či by došlo k výraznému snížení Vaší životní úrovně (požár domku - ztráta bydliště, atd.). Případně prostudujte náš článek Orientujte se v pojištění 2.