Banky.cz Bankovní poradna zdarma Ostatní #2282, Univerzální poskytovatel služeb

Univerzální poskytovatel služeb, Ostatní

9.11.2015 Ostatní

Dobrý den, můžete nabídnout jako banka svým klientům něco zcela převratného a vám i jim peníze šetřícího i přinášejícího: Univerzální transakční službu -má se jednat o službu nabízející zprostředkování jakékoliv transakce v nejbližším i nejširším okolí. Dnes existuje mnoho serverů poskytujících vždy jednotlivě zaměřené typy transakcí - tu je speciál na aukce a prodeje, nákupy, tu je specialista na výměnný obchod, tu máme zaměření na darování, tu na půjčování, na spolujízdu....je toho mnoho. Síla a praktičnost však ubývá právě tím rozdělením a dalšími věcmi. Chtělo by to tedy změnu mnohostrannou - všechno spojit na jedno místu netu, kde by se podle místa,ulice...čehokoliv lokalizujícího dalo najít to co chci a podle řady filtrů. Služba by měla sílu synergií a efektivity, protože by šlo najednou udělat všechny transakce. Navíc by mělo jít o poskytování zdarma, čímž by se vytvořil magnet na pozornost naprosto nevídaný.Taková služba by byla dobrá jako doprovodná pro banku nebo pro poštovní službu,jako právě pro jejich klienty zdarma, zatímco jiné placeně.Tím by si zvyšovali příjmy a navíc by se dalo těžit i z reklamy... S pozdravem Erik Konečný

Dobrý den,

myšlenka zajímavá, ale pro banku dnes obávám se příliš široká. Doporučuji náš článek Bankovnictví budoucnosti. Vývoj jde směrem integrace služeb, to bude budoucnost. Lze očekávat stále vyšší integraci bankopojištění, ke kterému si banky třeba časem přiberou ještě energie či služby mobilních operátorů (čistě jako pře-prodej). Ale integrovat do banky i dražitelské, darovací či cestovatelské služby - to v horizontu 10-20 let nevidím reálně (pokud vůbec někdy). Překážek je mnoho: od legislativních (v bankovnictví je úplně jiná ochrana osobních údajů oproti aukčnímu portálu) až po ty investorské (investoři nakupují akcie banky proto, že chtějí akcie finanční instituce, která se bude věnovat financím - a ne spolujízdám - každá aktivita je jinak riziková, je od ní očekáván jiný výnos, atd.).