Banky.cz Bankovní poradna zdarma Pojištění #6001, Neodhlášené povinné ručení

Neodhlášené povinné ručení, Pojištění

Životní pojištění od expertů
13.2.2019 Pojištění

Dobrý večer, asi před dvěma roky jsem měl exekuci na údajně nezaplacené povinné ručení u auta, kterého jsem nebyl majitel a už ani držitel. Za celou dobu kdy jsem auto měl jsem pravidelně platil. Vzápětí kdy jsem ho prodal jiné osobě (mám ověřený podpis na kupní smlouvě), tak po nějaké době mi přišla jmenovaná exekuce za dotyčného člověka. Je možné, pokud potvrdím neoprávněnost exekuce opětovným předložením ověřené kupní smlouvy, že mi bude aspoň část financí zaplacených v exekuci vrácena?

Dobrý den,

při prodeji auta je třeba odhlásit povinné ručení u pojišťovny, které po doložení kupní smlouvy zaniká ke dni prodeje auta (a pojišťovna Vám vrací přeplatek na pojistném za zbylou část roku). Pravděpodobně jste své povinné ručení zapomněl odhlásit a pojišťovna si tak myslí, že auto dále vlastníte a neplatíte (a proto po Vás pojistné vymáhá exekučně). Navštivte nejbližší pobočku vaší pojišťovny a předložte kupní smlouvu potvrzující prodej auta. To by mělo pro zastavení exekuce stačit. Pravděpodobně ponesete náklady exekučního řízení, ale vymožený dluh Vám bude pojišťovnou určitě vrácen (pojišťovna na tyto peníze nárok nemá).