Banky.cz Banky v ČR Československá obchodní banka Základní účet

Základní účet ČSOB (Československá obchodní banka)

ČSOB byla založena státem za dob Československa již v roce 1964. Řadí se mezi čtyři největší banky na tuzemském trhu, člen bankopojišťovací skupiny KBC. Mimo spousty dalších dceřiných společností banka provozuje tyto nejznámější instituce: Hypoteční bankaEra (dříve Poštovní spořitelna) a Českomoravská stavební spořitelna.

Nejlevnější hypotéka online

Vlastnosti produktu Základní účet ČSOB (Československá obchodní banka)

Vedení účtu
25
Tuzemská platba
5
Bankomat vlastní
5
Bankomat cizí
40
Bankomat zahraničí
100
SEPA platba odchozí
5
SEPA platba příchozí
5
Zahraniční platba odchozí
1% (min. 250 Kč, max 1 500 Kč)
Zahraniční platba příchozí
1% (min. 150 Kč, max 1 000 Kč)
Okamžité platby
Ano
Měna účtu
CZK
Platební karta
embosovaná
Kontokorent
17,90 %
Sjednání online
Ne
Úrok 10 000 Kč
0,00 %
Úrok 50 000 Kč
0,00 %
Min. vklad
0
Další služby v ceně
-
Ostatní
-
Přeprodej
-

Experti hodnotí Základní účet ČSOB (Československá obchodní banka)

Snadno si založíte lepší a levnější účet nejméně u patnácti bank v České republice. Proto nemůžeme základní účet ČSOB doporučit jako dobrou volbu. Raději hledejte účet u jiné banky v našem komplexním přehledu a porovnání běžných účtů v ČR. Pokud jste připraveni zaplatit ČSOB bance vyšší paušál za vedení účtu, nebo chcete využít specifické podmínky pro studenty, děti, či dražší prémiový účet, neváhejte si prohlédnout její produkty v profilu Československé obchodní banky.

Většina bank již pochopila, že klienti žádají účty bez poplatků. Ne tak ČSOB - jako svůj základní účet vám nabízí produkt, ve kterém zaplatíte za vedení účtu paušální poplatek a v ceně máte pouze jednu debetní kartu, příchozí úhrady, vklady na pobočce nebo prostřednictvím vkladomatu a internetové bankovnictví. 

To jsou podmínky hodné "bankovního dinosaura". Jiné velké banky alespoň nabídnou vedení účtu zdarma a nechají si platit za další služby. ČSOB se s tímto základním účtem umísťuje až v poslední třetině přehledu běžných účtů seřazených podle výše poplatku.

REKLAMA

Popis produktu Základní účet ČSOB (Československá obchodní banka)

Sjednat základní účet ČSOB lze online, po telefonu nebo na pobočce. Banka jej nabízí bez nutnosti placeného čerpání jakýchkoli jiných dodatečných služeb.

ČSOB Základní účet  umožňuje provádět běžné platební transakce, např. vklady a výběry hotovosti,, příchozí a odchozí platby, trvalé příkazy, nebo i inkasa. Majitel účtu obdrží zdarma debetní kartu, kterou může vybírat hotovost z bankomatu, nebo na České poště a platit na obchodních místech i prostřednictvím internetu. 

K Základnímu účtu jsou automaticky zřízeny služby ČSOB Elektronického bankovnictví. Za vedení účtu zaplatíte měsíčně symbolický poplatek. Zřízení účtu není omezeno věkem a sjednat si ho může jakákoliv osoba pobývající v EU, tedy i cizinci.

ČSOB patří mezi oblíbené banky u fyzických osob i firem. Služby ČSOB banky zahrnují bankovní účty pro různé typy klientů. Založit si lze ČSOB Základní účet, Plus Konto, Premium Konto, Studentský účet, Účet pro děti, Účet pro seniory a Podnikatelské konto. Detaily jednotlivých čsob účtů najdete v našem profilu této banky. Všechny jsou pohodlně obsluhovatelné pomocí Čsob internetbanking.

Tento běžný účet pro základní použití nabízí domácí příchozí úhrady zdarma, možnost používání ČSOB internetbanking 24. Dále má klient možnost povoleného přečerpání (kontokorentu) pokud potřebuje peníze navíc až do 250 000 Kč, pro studenty do 20 000 Kč. Za odchozí úhradu trvalý příkaz nebo inkaso, stejně jako za výběr z bankomatu jiné banky v ČR, nebo výběru v Eurech v zahraničí zaplatíte jednorázový poplatek uvedený v tabulkové části profilu produktu.

Vybírat hotovost můžete v bankomatů ČSOB i na pobočkách České pošty. Za výběr z bankomatu jiné banky v ČR, nebo výběru v Eurech v zahraničí zaplatíte poplatek.

Za placení kartou sbíráte body, za které prostřednictvím programu Svět odměn získáte slevy a dárky.

Nahlásit chybu

Další běžné účty

© Banky.cz 2024, všechna práva vyhrazena