Běžný účet - Běžné účty
banky Trinity Bank

Vedení účtuměsíční poplatek za vedení běžného účtu; je-li bezplatné vedení účtu podmíněno složitější podmínkou (povinnost mít úvěr, pravidelný příjem atd.), je uveden poplatek při nesplnění podmínky 0 Kč
Tuzemská platbapoplatek za odchozí platbu do cizí banky zadanou přes internetbanking 0 Kč
Bankomat vlastnípoplatek za výběr z bankomatu v ČR z vlastní sítě bankomatů banky
-
Bankomat cizípoplatek za výběr z bankomatu v ČR ze sítě bankomatů cizích bank
-
Bankomat zahraničípoplatek za výběr z bankomatu v zahraničí
-
SEPA platba odchozípoplatek za odchozí zahraniční platbu v EUR v rámci EU 0 Kč
SEPA platba příchozípoplatek za příchozí zahraniční platbu v EUR v rámci EU 0 Kč
Zahraniční platba odchozípoplatek za odchozí zahraniční platbu (mimo SEPA) 0,59 % (min. 99 Kč, max. 890 Kč)
Zahraniční platba příchozípoplatek za příchozí zahraniční platbu (mimo SEPA) 0,59 % (min. 99 Kč, max. 890 Kč)
Okamžité platbybanka podporuje okamžité platby Ne
Měna účtuměny, ve kterých je možné vést běžný účet CZK, EUR,USD
Platební kartadebetní platební karta k běžnému účtu
-
Kontokorentúroková sazba p.a. pro kontokorent
-
Sjednání onlineprodukt je možné sjednat online bez nutnosti návštěvy pobočky Ne
Úrok 10 000 Kčúroková sazba p.a. při zůstatku 10 000 Kč 0,00 %
Úrok 50 000 Kčúroková sazba p.a. při zůstatku 50 000 Kč 0,00 %
Min. vkladminimální vklad, který je nutné vložit na účet, a pod který nesmí zůstatek na účtu nikdy klesnout 0 Kč
Další služby v cenědalší služby v ceně měsíčního poplatku za vedení běžného účtu
-
Ostatnídalší informace o produktu
-
Přeprodejprodukt je touto institucí pouze přeprodáván a je původně nabízen jinou finanční institucí
-

Expertní hodnocení Běžný účet

  V našem srovnání běžných účtů se Trinity Bank umístila až na konci žebříčku. Má řadu nevýhod a pro běžého klienta se nevyplatí. Banka směřuje na jiné typy produktů.

 • Založení a vedení, příchozí a odchozí domácí platby zdarma
 • Možnost sjednání účtu v cizí měně
 • Vklady hotovosti na účet zdarma jen na pobočce
 • Nabídka spoření a vkladových účtů
 • Výběry z cizích bankomatů v ČR i zahraničí zpoplatněné
 • Pouze 3 kamenné pobočky a žádné vlastní bankomaty, málo poboček
 • Neumožňuje okamžité platby, nenabízí platební karty, neposkytuje kontokorent
 • Nemá vlastní mobilní aplikaci, drahá expresní úhrada, vedení účtu v cizí měně zpoplatněno
 • Nejde si zřídit platební kartu!  Možnost sjednat si účet jen na pobočce

Popis produktu Běžný účet

Pro osobní potřeby i pro podnikání fyzických osob nabízí Trinity Bank běžné účty v těchto měnách – koruny, americké dolary a eura.

Běžný účet Trinity bank je určen pro každodenní platební služby a využívání účtu pro český i mezinárodní platební styk. Samozřejmostí je internetové bankovnictví. K účtu se ale nevydává platební karta, můžete používat jen hotovost nebo platit převodem. Určitě tedy není pro lidi, kteří se vyžívají v nákupech v centrech a jsou zvyklí na různé služby spojené s platební kartou.

Ocení ji tedy lidí, kteří rádi platí hotovostí, nebo převodem.

Trinity Bank Běžný účet poskytuje všechny standardní služby platebního styku, jako např. jednorázové a trvalé platební příkazy, inkasa, SIPO, výběry a vklady hotovosti.

Podle Trinity bank recenze tato ryze česká banka poskytuje příchozí a odchozí domácí platby zdarma, neumožňuje ale okamžité platby a neposkytuje ani kontokorent. Výběry z cizích bankomatů jsou zpoplatněné, v ČR najdete pouze 3 kamenné pobočky a banka nemá ani jeden vlastní bankomat .

Další specifikum je, že účet si můžete založit jen na pobočce v Praze Brně a ve Zlíně. Pro ostatní obyvatele republiky je spíše prakticky nedosažitelný.

Trinity Bank nemá vlastní mobilní aplikaci , využít tak můžete pouze jen internetové bankovnictví, které si otevřete prostřednictvím jakéhokoliv webového prohlížeče.Trinity Bank platební karty momentálně nenabízí, což je jedna z největších nevýhod tohoto účtu. Banku to vrací v čase zpět snad do 80 let, kdy tyto služby ještě neexistovaly. Na výběry z bankomatů tedy můžete zapomenout.

Trinity Bank neumožňuje stále ještě okamžité platby, díky kterým převedete peníze během několika vteřin nehledě na banku, den i čas. Trinity Bank místo toho nabízí expresní odchozí úhradu za 99 Kč.

Trinity Bank umožňuje založení účtu v amerických dolarech a eurech využívá pro platby v cizí měně aktuální kurz devizového trhu ČNB. Běžný účet v cizí měněje vhodný pro přijímání a odesílání plateb v eurech nebo dolarech. U tohoto účtu jsou zpoplatněné vklady hotovosti v cizí měně až do půl milionu a 50 korun nad půl milionu korun.

Výběr hotovosti na pobočce vás však přijde na 9 Kč. Jinou možnost pro výběr hotovosti ani nemáte, protože Trinity Bank platební karty neposkytuje . Zpoplatněné je také vedení účtu v cizí měně nebo zaslání výpisu poštou. Vklady hotovosti zdarma a výběry na přepážce jsou za 9 korun.

Trinity Bank má od roku 2021 nové internetové bankovnictví s novým designem, a více zabezpečené přihlášení. Základní přehledy i úpravy v rámci zadávání plateb působí přehledněji, stejně jako historie transakcí a jednotlivé rozložení prvků i navigace.

K přihlášení do bankovnictví je třeba zadat uživatelské jméno a ověřit den i měsíc narození. V dalším kroku s zadává heslo a ověřovací kód, který obdržíte na mobilním telefonu.

Trinity Bank byla založena jako Moravský Peněžní Ústav v roce 1996 . V letech 2013 a 2014 byla největší záložnou v republice. V roce 2018 obdržela bankovní licenci a o rok později se přejmenovala na Trinity Bank. Jedná se o ryze českou banku s 25letou historií. Trinity Bank v současnosti obsluhuje více než 33 000 klientů. Je určena spíše pro developery a investiční projekty, rozvoj podnikání, než pro běžné klienty.