Banky.cz Banky v ČR Česká spořitelna Standard účet

Standard účet ČS (Česká spořitelna)

Kořeny první rakouské spořitelny sahají až do roku 1819. Během dvacátého století spořitelna vyrostla v silnou mezinárodní skupinu Erste Group, která se řadí mezi největší poskytovatele finančních služeb ve střední a východní Evropě. Celkem skupina Erste obsluhuje více než 16 mil. klientů (z toho v ČR přes 5 milionů).

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč od ČS

Vlastnosti produktu Standard účet ČS (Česká spořitelna)

Vedení účtu
0
Tuzemská platba
0
Bankomat vlastní
0
Bankomat cizí
40
Bankomat zahraničí
125
SEPA platba odchozí
0
SEPA platba příchozí
0
Zahraniční platba odchozí
1% (min. 220 Kč, max. 1 500 Kč)
Zahraniční platba příchozí
1% (min. 100 Kč, max. 1 000 Kč)
Okamžité platby
Ano
Měna účtu
CZK
Platební karta
embosovaná
Kontokorent
-
Sjednání online
Ano
Úrok 10 000 Kč
0,00 %
Úrok 50 000 Kč
0,00 %
Min. vklad
0
Další služby v ceně
-
Ostatní
-
Přeprodej
-

Experti hodnotí Standard účet ČS (Česká spořitelna)

Česká spořitelna bez velkých reklam konečně začala konkurovat svým běžným účtem ostatním bankám! Je to tak velká událost, že jsme prvnímu ČS účtu bez poplatku museli věnovat samostatný článek. Banka míří na "standardního klienta", který chce účet bez poplatků a debetní kartu pro bezhotovostní platby, nebo výběr z bankomatu spořitelny. 

Myslíte si stejně jako Česká spořitelna, že standardní klient nevybírá zdarma u bankomatů jiných bank? Chcete si porovnat standardní podmínky účtu ČS s poplatky a úrokem na běžných účtech u jiných bank? Navštivte náš přehled a porovnání běžných účtů.

Běžný účet standard České spořitelny má tato pozitiva:

  • Je výhodnější než "základní" běžný účet, který musí banky poskytovat v souladu s legislativou EU.
  • Vedení účtu, příchozí i odchozí elektronické platby v Česku i v Evropské unii (SEPA platby) zdarma.
  • Účet umí okamžité platby
  • Vklady hotovosti na pokladně spořitelny nebo přes vkladomaty ČS
  • Výběry hotovosti zdarma z bankomatů ČS a v zahraničí za zvýhodněnou cenu ze všech bankomatů mateřské Erste Bank
  • Až dvě debetní karty k účtu jsou zdarma

Česká spořitelna se tak zařadila mezi desítku českých bank, které v Evropské unii ne zcela obvyklou službu účtu bez poplatků poskytují. Ono "zdarma" v podání České spořitelny má však pár háčků...

Běžný účet standard České spořitelny má svá negativa:

  • Za některé platby stejně poplatky zaplatíte (pokud pošlete platbu přes telefonního bankéře, nebo z pobočky)
  • Za výběry z bankomatů u jiných českých bank platíte poplatek
  • Za výběr z bankomatu v zahraničí platíte trojnásobný poplatek oproti výběru u jiné české banky
  • Zahraniční platba (mimo EU) se vám nepochopitelně prodraží na poplatcích
REKLAMA

Popis produktu Standard účet ČS (Česká spořitelna)

Tento účet je novinkou roku 2020 a je jedním z nejvýhodnějších účtů u České spořitelny. Máte zdarma vedení účtu, debetní kartu a elektronické platby. Můžete využívat bezplatnou asistenci call centra ČS 24/7 a George - moderní internetové i mobilní bankovnictví. George ČS za vás roztřídí všechny vaše výdaje a poskytne vám dokonalý přehled kolik a za co platíte.

Účet si můžete propojit s moderními platebními systémy, jako jsou Google Pay, Apple Pay, nebo Garmin Pay a Fitbit Pay. K tomu máte i možnost získat výhodnější ceny elektřiny a plynu od Energie ČS.

Standard účet ČS nabízí zdarma vedení účtu, dvě debetní karty, příchozí a elektronicky zadané odchozí tuzemské platby, trvalé příkazy, inkasa, SIPO, a také vklady hotovosti na pokladně. Dále bez poplatku jsou vklady hotovosti přes vkladomaty ČS, okamžité platby, příchozí platby v Eurech, odchozí elektronické platby v Eurech a výběry hotovosti ze všech bankomatů ČS, bankomatů v ČR a Erste v zahraničí. Přístup na účet máte přes moderní mobilním a internetové bankovnictví George, které je zdarma. Poplatky platíte například za výběr z cizího bankomatu, výběry v zahraničí, nebo za zahraniční platby z vašeho účtu i na něj.

Česká spořitelna vám poslouží nejširší sítí bankomatů a poboček na českém trhu. Živí operátoři kontaktního centra ČS vám jsou k dispozici 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Máte možnost vedení druhého účtu v Eurech, USD, britských librách (GBP) kanadských dolarech (CAD), dánských korunách (DKK), švýcarských frankách (CHF) japonských jenech (JPY) a švédských korunách (SEK). 

Účet Standard je možné založit on-line. Můžete kvůli jeho zřízení ale zavolat i do klientského centra, nebo využít pomoci chatbota ČS.

Nahlásit chybu

Další běžné účty

© Banky.cz 2024, všechna práva vyhrazena