Banky.cz Banky v ČR Česká spořitelna Dětská vkladní knížka

Dětská vkladní knížka ČS (Česká spořitelna)

Kořeny první rakouské spořitelny sahají až do roku 1819. Během dvacátého století spořitelna vyrostla v silnou mezinárodní skupinu Erste Group, která se řadí mezi největší poskytovatele finančních služeb ve střední a východní Evropě. Celkem skupina Erste obsluhuje více než 16 mil. klientů (z toho v ČR přes 5 milionů).

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč od ČS

Vlastnosti produktu Dětská vkladní knížka ČS (Česká spořitelna)

Úrok
1,00 %
Úrok 1 rok
-
Úrok 2 roky
-
Úrok 3 roky
-
Měna účtu
CZK
Min. vklad
1 000
Ostatní
projde ukončen, nově nelze sjednat, úrok 1% do 250 000 Kč do 18 let (0,5% do 26%, 0,01% nad 26 let), nad 250 000 Kč úrok 0,01%, po 5 letech vedení knížky bonus 500 Kč/1 000 Kč při dosažení věku 12/18 let
Přeprodej
-

Experti hodnotí Dětská vkladní knížka ČS (Česká spořitelna)

Vkladní knížka je symbolem, do kterého se se jednotlivé vklady zapisují. Evidenci samozřejmě banka vede již i elektronicky a vkladní knížka odpovídá spořícímu účtu. Ověřit, že v Česku již ukládání peněz na knížku nabízí málokdo můžete jednoduše v přehledu vkladních knížek všech českých bank. 

Vkladní knížka pro děti od ČS má své výhody a nevýhody:

  • Zhodnocení úspor v porovnání se spořícími účty je vyšší. Spíše na úrovni termínovaného vkladu, nebo dětského stavebního spoření.
  • Vedení dětské vkladní knížky je zdarma. Pojištění vkladu na knížce je garantováno ze zákona.
  • Bonusy vylepšují úrokový výnos. ČS poskytuje finanční bonus ve věku 12 let a 18 let na účet dítěte. Za našetřených 250 000 Kč na konci každého roku dostane dítě 1% (2500 Kč) na knížku.
  • Na VK může sem ukládat kdokoliv a kdykoliv (rodiče, prarodiče, širší rodina, přátelé, známí)
  • Vkladní knížku lze založit, vkládat do ní a vybírat jen osobně na pobočkách s pokladnou. Personál ČS vám bude nutit jiné produkty.
  • Pokud z knížky vybíráte peníze v hotovosti, lze to jen na pobočce s pokladnou. Potom na ní v daném roce nepřibude úrok od začátku roku do data výběru.
  • Úroky za uplynulý kalendářní rok lze vybírat bez dopadu na výnos jen po celý následující rok.
  • Prémie a bonusy nezohledňuje výši vkladu
  • Peníze na dětské vkladní knížce patří dítěti. Takže spořitelna vám bude bránit ve výběrech. V krajním případě musíte jako zákonný zástupce požádat o přivolení výběru soud.


REKLAMA

Popis produktu Dětská vkladní knížka ČS (Česká spořitelna)

Dětská vkladní knížka České spořitelny je určena dětem od narození do 18 let. Patří k tradičním nejstarším formám spoření na našem území. Má své výhody a ocení ji ti, kteří chtějí mít kontrolu úspor ve fyzické podobě. 

Mohou ji využívat lidé, kteří dávají přednost klasice před „online prostředím“, nebo starší generace. Dětská vkladní knížka Česká spořitelna jim umožňuje šetřit vnoučatům, či dětem a přitom nenechávat peníze doma.

Dětskou vkladní knížku může založit rodič po předložení rodného listu dítěte a svého občanského průkazu. Spořit dítěti do života mohou na vkladní knížku i babičky, dědečkové, tety i strýčkové. Česká Spořitelna je s Poštovní Spořitelnou jediná, která dětskou vkladní knížku nabízí. Vychází ze své dlouhodobé tradice a z přání dlouhodobých klientů banky. Vkladní knížky jinak dále nabízí pobočky tradičních rakouských nebo německých spořitelen.

Dětská vkladní knížka České spořitelny může být založena jen zákonným zástupcem nezletilého, a musí u sebe mít rodný list dítěte nebo mít dítě zapsané v občanském průkazu či cestovním pasu.

Nahlásit chybu

Další vkladní knížka

© Banky.cz 2024, všechna práva vyhrazena