Banky.cz Kódy bank Kód banky 7910

Kód banky 7910 - Deutsche Bank

Přehled banky Deutsche Bank

Web
Adresa:
Jungmannova č.or.34/č.p.750, 110 00 Praha 1
60433566
SWIFT
DEUT CZ PX
E-mail
deutsche.bank@db.com
Telefon
+420 221 191 111
Na českém trhu
Zahájení činnosti: 1.12.1993
Země centrály: Německo

O bance Deutsche Bank

Deutsche Bank AG byla založena v roce 1870 v Berlíně jako specializovaná banka pro financování zahraničního obchodu a podporu německého vývozu. Významně se podílela na rozvoji německého průmyslu, neboť se její obchodní model od počátku zaměřoval na financování poskytované průmyslovým zákazníkům. 

Model přetrvává do současnosti, jen byl postupně rozdělen do tří základních pilířů - samostatných organizací: Korporátní a investiční banka (the Corporate & Investment Bank -CIB), Privátní a obchodní banka (the Private & Commercial Bank) a Správa aktiv (Deutsche Asset Management - DWS). Deutsche Bank je mateřskou společností například pro Deutsche Postbank, Deutsche Beamten-Zentralbank nebo Deutsche Bank Polska.

Dnes sídlí Deutsche Bank ve Frankfurtu nad Mohanem v dvojici mrakodrapů Deutsche-Bank-Hochhaus. Pobočky má banka po celém světě, přičemž nejznámější najdeme v Londýně, New Yorku, Singapuru, Hongkongu a Sydney. Jen v Německu banka zaměstnává cirka 50 tisíc zaměstnanců. Druhý největší počet klientů (po Německu) má Deutsche Bank v Itálii.

Deutsche Bank otevřela plnohodnotnou pobočku též v České republice. I zde se soustředí především na klientelu firemní, ale stále větší důraz klade na klienty privátní (movité jednotlivce). Českou národní bankou je na českém trhu notifikována jako pobočka zahraniční banky. Jejím hlavním mottem pro český trh je: „Deutsche Bank: Váš silný partner v České republice“. Specializuje se na komplexní a adresná řešení. 

Deutsche Bank proto NEnabízí retailové bankovní produkty, jako jsou například běžný účet, spořící účet, termínovaný vklad, hypotéka, splátkové půjčky, kreditní karta. Klientům poskytuje komplexní řešení, která se skládají z širšího portfolia bankovních produktů. Pražská pobočka Deutsche Bank je zároveň jedinou pobočkou v České republice.

Nahlásit chybu


Kód banky 7910 patří bance Deutsche Bank. Deutsche Bank je bankou působící v České republice, která má SWIFT kód DEUT CZ PX a sídlí na adrese Jungmannova č.or.34/č.p.750, 110 00 Praha 1.

Banka s kódem 7910

Kód banky 7910

Pro český platební styk potřebujete znát vždy číslo účtu, jehož důležitou součástí je kód banky. Pokud posíláte peníze na účet v bance Deutsche Bank, je nutné použít bankovní kód 7910. Kód banky je v Česku jednotlivým bankám přidělován Českou národní bankou. V přidělených kódech bohužel nelze vysledovat jednoduchý systém pro zapamatování. Server Banky.cz Vám proto nabízí kompletní přehled bankovních kódů všech bankovních institucí působících na území České republiky. Můžete si tak jednoduše a rychle ověřit do jaké banky posíláte své peníze či zjistit kód banky v případě, že znáte pouze název banky.

Banka, která má kód banky 7910

Pro mezinárodní platby je potřeba použít IBAN číslo účtu spolu se SWIFT kódem. SWIFT kód (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication - Společnost pro celosvětovou mezibankovní finanční telekomunikaci) nebo také BIC kód (Bank Identifier Code = bankovní identifikační kód) slouží s IBAN číslem účtu a jménem účtu zejména k mezinárodnímu platebnímu styku.

Deutsche Bank má SWIFT kód DEUT CZ PX

Co je kód banky?

Kód banky je přesně čtyřmístné číslo pro přímou identifikaci bankovní instituce. Čtyřmístný kód banky se používá pro vnitrostátní bezhotovostní platební styk. Pro platby do Evropy či jinam do světa se nepoužívá kód banky, ale IBAN, který si můžete vygenerovat zde.

Na této stránce najdete seznam bank dle kódů, ale rovněž i seznam kódů všech bank.
Nejčastěji jsou hledané tyto kódy bank:

Jak používat stránku Kódy bank

Banky a jejich kódy jsou seřazené dle nejhledanějších bank a dále dle abecedy. Druhá tabulka obsahuje bankovní kódy pro technické realizace, tedy takové, na které se nedá platit a můžete na ně narazit jen ve výjimečných případech.

Pokud kliknete na řádek s bankou a kódem banky, získáte více informací o bance. Při kliknutí přímo na kód banky se dozvíte více o kódu samotném.

Více o kódech bank se dozvíte ve článcích a bankovní poradně. Případně můžete vyhledat v poli v záhlaví webu "kód banky".

Srovnáváme hypotéky od

© Banky.cz 2024, všechna práva vyhrazena