Banky.cz Kódy bank Kód banky 8040

Přehled banky Oberbank AG

Internetbanking
Adresa:
nám. I.P.Pavlova 5, 120 00 Praha 2
26080222
SWIFT
OBKL CZ 2X
E-mail
https://www.oberbank.cz/kontaktni-formular
Telefon
https://www.banky.cz/banky/oberbank/pobocky/
Na českém trhu
1.1.2007

Pobočky a bankomaty Oberbank AG

REKLAMA

O bance Oberbank AG

Oberbank - tak trochu jiná banka. V česku působí od roku 2004 jako pobočka rakouské banky. Oberbank je nezávislá, dynamická banka v srdci Evropy se sídlem v Linci. Chce se stát prvním partnerem ve finančních otázkách ve vašem okolí - je náležitě hrdá na svou výkonnost. Ale též na svou nezávislost. Právě nezávislost je jejím nejvyšším cílem. Jako člen rakouské 3 Banken Gruppe sází banka na růst a výnosy ve stávajících a nových trzích. 

Oberbank cílí na nezávislost zejména proto, aby mohla vyváženě respektovat zájmy klientů, zaměstnanců i akcionářů. Své klienty vyhledává zejména v průmyslu a mezi středně velkými podniky, významně se však soustředí i na oblasti zemědělství. Zaměřuje se též na klienty privátní, které považuje za stejně silné pilíře svého podnikání, jako jsou zákazníci z oblasti průmyslu a větších firem.

Oberbank dokáže nabídnout vysoký stupeň odborné způsobilosti pro zahraniční operace, mimořádné know-how v otázkách investičního financování. A coby poskytovatel alternativních forem financování nabídne široké know-how dokonce i v takových oblastech, jako je vlastní a mezaninový kapitál.

Oberbank tedy NEnabízí retailové bankovní produkty pro konečné spotřebitele. Z pozice privátního klienta si však můžete u Oberbank otevřít například: běžný účet, spořící účet, termínovaný vklad. V nabídce je také hypotéka nebo splátkové půjčky. Firmy či privátní klienti si mohou vyřídit ještě i developerské financování, platební terminály, firemní financování, leasing na auto, stroje, zařízení nebo na nemovitost, zajištění rizik v oblasti zahraničního obchodu, dokumentární obchody nebo exportní financování.

Oberbank AG nabídne poměrně hustou síť poboček. Nejznámější jistě je původní česká centrála v Českých Budějovicích, která se teprve v létě 2022 stěhovala do Prahy (na českobudějovickou pobočku a její provoz nemělo stěhování žádný vliv). Na většině poboček jsou k dispozici i bankomaty Oberbank

Nahlásit chybu


Kód banky 8040 patří bance Oberbank AG. Oberbank AG je bankou působící v České republice, která má SWIFT kód OBKL CZ 2X a sídlí na adrese nám. I.P.Pavlova 5, 120 00 Praha 2.

Banka s kódem 8040

Kód banky 8040

Pro český platební styk potřebujete znát vždy číslo účtu, jehož důležitou součástí je kód banky. Pokud posíláte peníze na účet v bance Oberbank AG, je nutné použít bankovní kód 8040. Kód banky je v Česku jednotlivým bankám přidělován Českou národní bankou. V přidělených kódech bohužel nelze vysledovat jednoduchý systém pro zapamatování. Server Banky.cz Vám proto nabízí kompletní přehled bankovních kódů všech bankovních institucí působících na území České republiky. Můžete si tak jednoduše a rychle ověřit do jaké banky posíláte své peníze či zjistit kód banky v případě, že znáte pouze název banky.

Banka, která má kód banky 8040

Pro mezinárodní platby je potřeba použít IBAN číslo účtu spolu se SWIFT kódem. SWIFT kód (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication - Společnost pro celosvětovou mezibankovní finanční telekomunikaci) nebo také BIC kód (Bank Identifier Code = bankovní identifikační kód) slouží s IBAN číslem účtu a jménem účtu zejména k mezinárodnímu platebnímu styku.

Oberbank AG má SWIFT kód OBKL CZ 2X

Co je kód banky?

Kód banky je přesně čtyřmístné číslo pro přímou identifikaci bankovní instituce. Čtyřmístný kód banky se používá pro vnitrostátní bezhotovostní platební styk. Pro platby do Evropy či jinam do světa se nepoužívá kód banky, ale IBAN, který si můžete vygenerovat zde.

Na této stránce najdete seznam bank dle kódů, ale rovněž i seznam kódů všech bank.
Nejčastěji jsou hledané tyto kódy bank:

Jak používat stránku Kódy bank

Banky a jejich kódy jsou seřazené dle nejhledanějších bank a dále dle abecedy. Druhá tabulka obsahuje bankovní kódy pro technické realizace, tedy takové, na které se nedá platit a můžete na ně narazit jen ve výjimečných případech.

Pokud kliknete na řádek s bankou a kódem banky, získáte více informací o bance. Při kliknutí přímo na kód banky se dozvíte více o kódu samotném.

Více o kódech bank se dozvíte ve článcích a bankovní poradně. Případně můžete vyhledat v poli v záhlaví webu "kód banky".

Srovnáváme hypotéky od

© Banky.cz 2023, všechna práva vyhrazena