Banky.cz Bankovní poradna zdarma #894, Dotaz v bankovní poradně

Kam uložit vydělané peníze z brigády? Rada pro studenty bez pravidelných příjmů

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu, jak nejlépe vynaložit s pěnězi vydělanými z brigády, jaký účet otevřít. Jsem student a nemám pravidejné odvody. Děkuji.

Dobrý den,

založte si běžný účet u mBank (který je kompletně bez poplatků), alternativně u FIO Banky, Air-Bank či ZUNO (taktéž bez poplatků). Tento účet Vám bude sloužit k běžným transakcím (sem bude chodit Vaše výplata, z tohoto účtu budete platit telefon a další pravidelné položky, k tomuto účtu dostanete platební kartu, atd.).

Dále si založte spořicí účet bez výpovědní lhůty u Air-Bank či Equa bank s aktuálním úrokem 1,6% - tento účet je opět bez poplatků a bude sloužit čistě ke spoření.