Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #19970, UniCredit Bank změnila podmínky akce spoření

UniCredit Bank změnila podmínky akce spoření, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
30.11.2022 Spoření

Dobrý den, mám dotaz ohledně Unicredit Bank - potřeboval jsem si diverzifikovat volné prostředky na spořících účtech a založil jsem si účet u Unicredit Bank. Nalákala mě nabídka úrokové sazby 5,5% s limitem 1 mil. Kč. Na účet jsem vložil něco pod milion korun. Nyní jsem si na internetu všiml, že Unicredit změnil podmínky, kdy zvedl úrok na 6%, ale limit se snížil na 500 tisíc, nad které je úročení 0%. Toto je pro mě samozřejmě nevýhodné. V internetovém bankovnictví Unicreditu nikde není vidět úroková sazba, žádná zpráva na toto téma mi do IB nepřišla. Zároveň emailová stránka nic nehlásí. Přitom Unicredit posílá např. reklamní sdělení, ale ke změně limitů nic nepřišlo. Dotaz zní: je možné si stěžovat u banky a vymáhat finanční rozdíl, který tam vznikl? Případně je možné si stěžovat u jiné instituce? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

a nebylo by lepší místo stížností peníze převést do jiné banky, která Vám nabídne lepší podmínky? Doporučuji náš srovnávač spořicích účtů. Např. Max banka nabízí 6% pro neomezenou výši vkladů. U UniCredit Bank pro Vás nadále platí původní podmínky, tedy úrok 5,5% do 1 mil. Kč garantovaný až do 30/6/2023 (banka Vás nijak nepoškodila).