Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #2396, Vkladní knížky - platnost

Vkladní knížky - platnost, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
5.1.2016 Spoření

Jak dlouho budou platit vkladní knížky?

Dobrý den,

klasické papírové vkladní knížky dnes nabízí pouze Česká spořitelna, WSPK, Poštovní spořitelna a dvě další menší lokální banky. Úroky jsou oproti spořícím účtům zcela zanedbatelné, takže doporučuji převést peníze na spořící účet s úrokem 1-1,5% bez výpovědní lhůty.

Platnost vkladních knížek nijak omezena není (byly zrušeny pouze anonymní vkladní knížky jakožto opatření proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu). Banky dnes vkladní knížky úročí velmi špatně, jsou to pro ně peníze zdarma. Navíc dnes úspory na knížkách má pouze několik posledních důchodců, u kterých se očekává, že nebudou chtít změnu. Proto si banky samy rybník nevypustí a platnost vkladních knížek omezovat nikterak nebudou.