Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #11406, Nelíbí se mi podmínky banky

Má banka právo žádat o výpis z účtu a informace o měsíčním příjmu? Zjistěte, jaké jsou vaše práva při zakládání spořícího účtu na Hello Bank.

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
3.10.2020 Spoření

Dobrý den, chystal jsem se založit spořící účet na Hello Bank a při zakládání je podmínkou odpovědět na jisté dotazy typu jaký je můj měsíční příjem. A ještě k tomu chtějí doložit výpis z účtu. Takové podmínky se mi vůbec nelíbí. Já se jen chtěl zeptat, zda má banka právo takové dotazy občanům pokládat a chtít po nich takové odpovědi. Děkuji.

Dobrý den,

banky musí své klienty podrobit lustraci na základě platné AML legislativy (byť každá banka k této lustraci přistupuje trochu odlišně). Nelíbí-li se Vám podmínky Hello Bank, založte si spořicí účet u jiné banky.