Banky.cz Banky.cz Štítky AML

AML

AML a blokace platby

Chtěl bych se zeptat ohledně blokace platby. Účet mam u České Spořitelny asi 2 měsíce, dnes mi měla být připsána platba z VUB Banky ze Slovenska ve výši 15 700 € a od banky jsem dostal jen vyjádření, že ty peníze blokuje Finanční analytický útvar. A že blokace by měla trvat 7 dnů. Co mám teď dělat, když jsem touhle blokací byl poškozen, jelikož jsem měl k dnešnímu dni ke splacení cca 50 000 Kč a než ty finance uvolní, tak budu mít k úhradě okolo 200 000 Kč. Mohu je žalovat?

Identifikace platby a AML

Pokračování dotazu č. 8365: Banka Creditas je neoblomná. Žádný z uvedených dokladů samozřejmě nemám. Ať si těch pár tisíc klidně nechají. Sdělil jsem jim ať platbu vrátí, že už jim nic vysvětlovat nebudu. Od teď už jen všechno hotově a nebo v Bitcoinech. Nová totalita nám již nastala. Dejte si všcichni pozor na Creditas. Věřím, že mě ještě udají na FU. K provedení kontroly dle § 9 AML zákona bude Banka CREDITAS a.s. akceptovat například tyto dokumenty: − faktura a smlouva k danému obchodu; − usnesení soudu ve věci projednání pozůstalosti, pokud jsou předmětem převodu prostředky pocházející z dědictví; − potvrzení příjmů od zaměstnavatele; − daňové přiznání; − úvěrová smlouva, ze které budou zřejmé podmínky, za nichž byl úvěr fyzické osobě poskytnut; − smlouva o prodeji nemovitosti doložená výpisem z katastru nemovitostí (v případě zahraniční osoby výpis z obdobné evidence), tak, aby tyto doklady objektivně stvrdily, že fyzická osoba byla majitelem dané nemovitosti, byl uskutečněn převod nemovitosti na jinou osobu a cenu za převod; − rozhodnutí soudu, kterým byla uložena povinnost/přiznán nárok ve vztahu k částce, která je předmětem odchozí či příchozí platby; − smlouva o prodeji nebo převodu movitého majetku nebo prodej movitého majetku prostřednictvím třetí osoby (např. aukce, komise) doložený smlouvou s touto třetí osobou; − smlouva o prodeji cenných papírů, prodeji podílu na obchodní společnosti nebo družstvu, prodeji podniku nebo jeho části prokazující výši finančních prostředků získaných z tohoto prodeje; − doklad o výhře potvrzený organizátorem (např. loterie). Výše specifikovanou platbu nepostupujeme k provedení do doby doložení podkladů. Upozorňujeme, že povinnost klienta poskytnout součinnost při provádění kontroly dle § 9 AML zákona je zakotvena v § 9 odst. 7 AML zákona.

AML a identifikace platby

Dobrý den, založil jsem si účet u banky Creditas a po asi třetí příchozí platbě jsem byl kontaktován na email: Vážený kliente, v příloze tohoto e-mailu Vám zasíláme žádost o doložení podkladů k platbě/platbám, které požadujeme v souladu s § 9 zákona č. 253/2008 Sb., o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu, ve znění pozdějších předpisů (AML zákon). Podrobnější informace obsahuje dokument přiložený k tomuto e-mailu – věnujte mu prosím náležitou pozornost. Chtějí doložit nějaký doklad, že mi platba náleží. Problém je v tom, že žádný doklad nemám. Prodal jsem původní nábytek z bytu a peníze si nechal zaslat na účet. Může mi banka takto zadržovat mé peníze, i když jsem nic nespáchal? Ani se nejedná o žádnou velkou částku, vůbec to nechápu.

AML a identifikace klienta

Pokračování dotazu č. 8166: Dobrý den ještě jednou, bohužel jste jen zopakoval svoje předchozí tvrzení, ale neodpověděl. Na základě jakého zákona má banka právo vyžadovat a hlavně skladovat kopii mých dokladů? To, co píšete jen říká, že buď nebudu mít v 21. století účet, nebo se musím smířit s tím, že můj občanský průkaz může kdodoli kdykoli zneužít. Není zároveň pravda, že všechny banky takto postupují, případ s Monetou nedává smysl, protože ta chce naprosto totéž, co ING. Diskriminace klienta na základě libovůle též není oprávněná čistě na základě toho, že neexistuje právní nárok na to, aby služba byla nabídnuta.

Blokace účtu a podezřelá transakce

Dobry den, banka mi pred tydnem bez duvodu blokla ucet. Podotykam ze nemam zadne dluhy. Dosel mi behem tydne na ucet vetsi obnos penez a banka je proveruje. Uz tyden si nemuzu nic vybrat, jsem bez koruny. Prisla mi na ucet vyplata a take jsem tam mela zustatek 18 000 Kc. Jak dlouho muze banka ucet blokovat a pros si nemuzu nic vybrat? Dekuji za odpoved

Banka chce vyplnit AML dotazník

Dobrý den, Hypoteční banka po mně jako spolu ručiteli chce vyplnit dotazník "vzhledem k požadavkům vyplývajícím ze zákona č. 253/2008 Sb. o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu" a zaslat spolu s kopií dokladu totožnosti. Chtěla bych se zeptat, jestli je opravdu mou povinností dotazník vyplnit. Děkuji

Praní špinavých peněz a blokace účtu

Dobrý den, je možné ze mi banka zablokovala finance na mém účtu z důvodu prošetření, zda nešlo o tzv. money laundering? Případně kdo k tomu dává pokyn?

Money laundering

Dobrý den, mám účet v Kanadě Standard Citi bank, u nich vystavený certifikát Money laundering, ale nemohu převádět peníze. Požadují ode mě český mezibankovní schvalovací dopis z České republiky. Prosím, jak mám postupovat k získání tohoto dokumentu?

Zadržená platba

Dobrý den, muže banka dočasně blokovat příchozí platbu než ji připíše na účet? Nebo má banka povinnost ihned připsat peníze jak je obdrží? Jde o to, že mi odeslali 2 expresní platby do Equa bank. Údaje (číslo učtu) jsem kontroloval asi 20x a vše je správně, vše sedí. Peníze jsem měl mít ještě v ten den, ale včera nic nepřišlo a nic nemá ani odesilatel. Jinak ten účet u Equa bank mam nový a čekal jsem 2 vyšší platby. Děkuji

AML

Od jaké částky v Kč se převody hlásí na ČNB? DěkujiRychlé odkazy

Banky v ČR